Reklama

Wojna na Ukrainie

180 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Fot. 36. Samodzielnej Brygady Piechoty Morskiej
Fot. 36. Samodzielnej Brygady Piechoty Morskiej

180 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 22 sierpnia 2022 roku.

Reklama

Odcinek charkowski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 18 miejscowości.

Reklama

Odcinek izjumski: oddziały rosyjskie zaatakowały ruiny wsi Dibriwne , w kierunku Nowej Dmytriwki i na Krasnopilla . Wszystkie ataki zostały odparte. SZ FR ostrzelały 11 miejscowości.

Odcinek łymański: artyleria rosyjska ostrzelała dwie miejscowości nad rzeką Doniec.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: oddziały rosyjskie uderzyły na pozycje ukraińskie pod wsią Wesełe , Jakowliwką (Rosjanie próbują obejść wieś od wschodu, ale nie są w stanie przełamać pozycji SZU na wzgórzach, położonych na północ od wymienionej miejscowości), w Sołedarze , na wschód od Bachmutu, pod wsią Zajcewe i pod Kodemą . Ataki zakończyły się porażkami. Rosjanie przeprowadzili również atak z rejonu Hładosowe \- Dacza na pozycje SZU na wzgórza nad rzeczką Bachmutką, prawdopodobnie to uderzenie też zakończyło się niepowodzeniem, ale na razie brak konkretnych informacji o wyniku walk. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Rosjanie zaatakowali pozycje SZU pod Krasnohoriwką , Opytnym , Pierwomajskiem , Newelskim , Nowomychajliwką i Wremiwką . Uderzenia zakończyły się porażkami strony rosyjskiej. Wczorajszy (wieczorny) atak oddziałów tzw. DRL na wieś Newelskie również zakończył się ciężką porażką. Kolaboranci wycofali się na pozycje wyjściowe, gdzie zostali następnie ostrzelani przez artylerię ukraińską. Status północno-zachodniej części ruin wsi Piski pozostaje nieustalony, wiadomo, że artyleria rosyjska ostrzelała również ten „kwadrat". Dzisiaj SZ FR ostrzelały 12 miejscowości. W okupowanym Doniecku SZU zniszczyły rosyjski skład amunicji położony w pobliżu budynku Donieckiego Instytutu Prawa MSW.

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. Na terenie elektrowni jądrowej w okupowanym Enerhodarze Rosjanie rozstrzelali samochód osobowy. Jedna osoba nie żyje, pozostali pasażerowie są ranni. SZ FR ostrzelały 10 miejscowości. Pod okupowanym Melitopolem doszło do eksplozji w miejscu koncentracji oddziałów rosyjskich.

Odcinek chersoński: toczą się ciężkie walki we wsi Błahodatne , na zachód od Snihuriwki . Z rana Rosjanom udało się przejąć kontrolę nad południową częścią miejscowości. SZ FR ostrzelały 29 miejscowości. Tymczasem SZU zniszczyły skład amunicji w Nowej Kachowce, lotnisko w Czornobajiwce oraz składy w Kachowce i Tawrijsku . Ukraińcy znowu ostrzelali most Antonowski . Do eksplozji doszło również w samym Chersoniu. Podziemie ukraińskie dokonało udanego zamachu na kolaboracyjnego komendanta policji na obwód chersoński.

Odcinek czarnomorski: na okupowanym Krymie doszło do serii eksplozji. Odnotowano wybuchy w Ridnym , Inkermanie , pod Bałakławą , Orliwką i we Fiolencie . Aktywna była rosyjska obrona przeciwlotnicza, a jej celem mogły być drony.

Artyleria rosyjska ostrzelała dwie przygraniczne miejscowości w obwodzie sumskim.

W Zaporożu SBU zatrzymała siatkę agentów GRU.

Reklama

Komentarze

    Reklama