Reklama

Wojna na Ukrainie

177 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. twitter/WypartowiczBa

177 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 19 sierpnia 2022 roku.

Reklama

Odcinek charkowski: oddział rosyjski bez powodzenia uderzył na wieś Pytomnik . Pod Starym i Werchnim Sałtiwem Rosjanie mieli jakoby wykorzystać pojazdy do rozminowania pól, co może wskazywać na plany ataku w tym rejonie. SZ FR ostrzelały 13 miejscowości, w tym Charków. Na terytorium obwodu biełgorodzkiego Federacji Rosyjskiej znowu doszło do eksplozji.

Reklama

Odcinek izjumski: oddziały rosyjskie prowadziły nieudane ataki w kierunku wsi Barabasziwka , Nowa Dmytriwka , Sulyhiwka i Dibriwne . Nie powiodło się również uderzenie rosyjskie na Dołynę. SZ FR ostrzelały 11 miejscowości.

Odcinek łymański: artyleria rosyjska ostrzelała jedną wieś.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: oddziały rosyjskie przeprowadziły uderzenia na Iwano-Dariwkę , Wyjimkę , Jakowliwkę , Sołedar (przynajmniej 4 ataki) i Bachmuckie , w kierunku Bachmutu (kilka ataków, były zatrzymywane przeważnie na linii szosy M-03), na Zajcewe , Kodemę (przynajmniej dwa ataki), zachodnią część Werszyny oraz Majorsk . Niemal wszystkie ataki zostały odparte. Ciężkie boje toczą się nadal w Sołedarze, Bachmuckim i Jakowliwce. SZU prawdopodobnie opuściły wczoraj wieś Dacza i zajęły wzgórza na zachód od niej, za rzeczką Bachmutówka (obsadzone może być również wzgórze na północ od wioski). Dacza znalazła się na „ziemi niczyjej" albo została obsadzona przez Rosjan. SZ FR ostrzelały co najmniej 15 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Rosjanie przeprowadzili nieudane natarcie na Opytne i Pierwomajskie . Oddziały rosyjskie nadal nie są w stanie przejąć kontroli nad północno-zachodnią częścią ruin wsi Piski . Trwają ciężkie walki o Marinkę . Porażką zakończył się rosyjski atak na Nowomychajliwkę . SZ FR ostrzelały 21 miejscowości. Z kolei na dworcu w okupowanym Doniecku wybuchł pożar.

Artyleria ukraińska
Artyleria ukraińska
Autor. General Staff of the Ukraine Armed Forces/Facebook

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. Na terenie elektrowni jądrowej w Enerhodarze Rosjanie ukrywają swój sprzęt i pojazdy w budynku maszynowni. SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Odcinek chersoński: SZU odparły rosyjski atak na wieś Tawrijskie . SZ FR ostrzelały 4 miejscowości. SZU zniszczyły z kolei 4 wyrzutnie S-300, które choć są służą do obrony przeciwlotniczej, były wykorzystywane do ostrzałów Mikołajowa zmodyfikowanymi rakietami. Ukraińcy znowu ostrzelali Nową Kachowkę. Pociski spadły blisko mostu na tamie.

Odcinek czarnomorski: wieczorem w Eupatorii na okupowanym Krymie aktywna była rosyjska obrona przeciwlotnicza. Wiadomo, że w mieście znajduje się lotnisko i zakład remontujący samoloty. Jeszcze nie ustalono czy SZ FR poniosły straty w wyniku wczorajszych incydentów na półwyspie.

SZ FR ostrzelały jedną wieś przygraniczną w obwodzie sumskim.

Reklama

Komentarze

    Reklama