Reklama

Wiadomości

Poniedziałkowy przegląd mediów; AW-149 dla polskich żołnierzy; Cenzura w Rosji;

AW149, śmigłowiec, defilada
Śmigłowiec AW149 z włoską cywilną rejestracją i polską szachownicą
Autor. Mirosław Mróz/Defence24

Codzienny przegląd mediów sektora bezpieczeństwa i obronności.

Reklama

polskieradio.pl: Nowe śmigłowce AW149 dla polskich żołnierzy. Trafią do 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak weźmie dziś udział (godzina 13.00) w przekazaniu nowych śmigłowców AW-149 żołnierzom 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w bazie w Nowym Glinniku w województwie łódzkim.

Reklama

polskieradio.pl: Cenzura w Rosji. „Na uniwersytetach wprowadzono zakaz dyskusji o problemach w kraju”. W połowie października rosyjskie ministerstwo edukacji i nauki poinstruowało uczelnie wyższe, aby podczas zajęć akademickich unikano tam otwartych dyskusji na temat wszelkich „negatywnych trendów politycznych, gospodarczych i społecznych” w Rosji - przekazało w niedzielę brytyjskie ministerstwo obrony.

wydarzenia.interia.pl: Izrael uderzył w Syrię. Armia Izraela ostrzelała cele w Syrii w reakcji na wcześniejszy atak rakietowy z terytorium tego kraju - poinformował w niedzielę późnym wieczorem rzecznik izraelskich sił zbrojnych. - Zaatakowaliśmy miejsca, z których wcześniej wystrzelono rakiety na terytorium Izraela - przekazał.

Reklama

wydarzenia.interia.pl: W Libanie ranny został żołnierz sił pokojowych ONZ. Jeden z żołnierzy Tymczasowych Sił Zbrojnych ONZ (UNIFIL) został ranny, gdy w bazę misji w pobliżu wioski Hula na granicy libańsko-izraelskiej trafiły pociski. Od czasu konfliktu w Strefie Gazy armia Izraela i wspierany przez Iran Hezbollah codziennie wzajemnie się ostrzeliwują.

tech.wp.pl: Działania rosyjskich okrętów wojennych blisko wybrzeży Ukrainy. Wzrost napięć na Morzu Czarnym: rosyjskie okręty wojenne zajmują strategiczne pozycje, zaledwie 100 mil morskich od wybrzeży Ukrainy. Jakie intencje kryją się za tymi ruchami w trwającym konflikcie?

wiadomości.wp.pl: W Siłach Zbrojnych Ukrainy utworzono „Batalion Syberyjski”. Są z Rosji, walczą po stronie Ukrainy. Mówią dlaczego. W Siłach Zbrojnych Ukrainy utworzono „Batalion Syberyjski”, składający się wyłącznie z obywateli pochodzących z Rosji. To między innymi Tatarzy, Jakuci i Buriaci. - Postanowiłem tu przyjechać i pomóc - żeby móc spojrzeć sobie w lustro i powiedzieć, że coś zrobiłem - mówi jeden z rekrutów.

wydarzenia.interia.pl: Tam zaatakowali Rosjanie. Dwa „gorące” miejsca na froncie. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że Rosja prowadzi intensywne działania wojenne w dwóch miejscach na froncie w obwodzie donieckim. W sobotę ukraińscy obrońcy odparli łącznie 26 ataków wroga w okolicach Awdijiwki i Marjinki. „Kierunki te znów są najgorętsze” - zauważyli ukraińscy wojskowi.

rp.pl: Izraelscy żołnierze walczą w Strefie Gazy, Jordania prosi USA o zestawy Patriot. Izraelska armia kontynuuje działania lądowe w północnej części Strefy Gazy. W walkach miało zginąć kilkudziesięciu członków Hamasu - podaje rzecznik prasowy izraelskiej armii. Izraelscy żołnierze mieli przekazać Siłom Powietrznym Izraela koordynaty umożliwiające atak z użyciem dronów na zgrupowanie członków Hamasu. W ataku powietrznym miało zginąć 20 członków tej organizacji.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Buczacza

    Aj tam cenzura. Tam była zawsze cenzura. Teraz jest tylko wieksza. Dużo większa... Dziś doszło do sytuacji, że członkowie rodziny boją się ze sobą rozmawiać. W końcu wowa od początku wojny. Zwiększył liczbę ( pracowników) bezpieczeństwa wewnętrznego. Z 500 tys do ponad 700 tys... Jako ciekawostkę dodam, że w czasach zsrr . Gdzie populacja to było ponad 300 mln onucek. Było 150 tys ( pracowników) bezpieczeństwa wewnętrznego. Dziś ponad 700 tys w 140 mln rassiji wowika.

    1. Thorgal

      Było 300mln> 140mln > 0mln <oby jak najszybciej :)

Reklama