Reklama

Wiadomości

Polscy czołgiści zawalczą o Puchar Sullivana

Abrams, 1WBP, Wesoła, czołg M1A1
Należące do 1. Warszawskiej Brygady Pancernej czołgi M1A1 Abrams na ćwiczeniach Dragon-24.
Autor. kpr. Sławomir Kozioł / 18 Dywizja Zmechanizowana

Jak poinformowano na oficjalnym profilu 18. Dywizji Zmechanizowanej na portalu Facebook, czołgiści z 1. Brygady Pancernej będą rywalizować w prestiżowych zawodach załóg czołgów.

Nasi czołgiści polecą do Stanów Zjednoczonych, gdzie wezmą udział w zawodach wojskowych o puchar Sullivana (ang. Sullivan Cup). Patronem zawodów oraz głównej nagrody jest generał (w stanie spoczynku) Gordon R. Sullivan.

Reklama

Zawody odbędą się na terenie Fort Moore (dawniej Fort Benning), gdzie znajduje się między innymi szkoła wojsk pancernych. W trakcie zawodów żołnierze będą brali udział w różnych konkurencjach, zarówno z udziałem czołgów, jak również konkurencje związane ze sprawnością fizyczną, a także umiejętnościami w posługiwaniu się bronią strzelecką, udzielaniem pomocy medycznej, czy identyfikacją sprzętu wojskowego pochodzącego z różnych państw.

YouTube cover video

W przeciwieństwie do niesławnego „czołgowego biatlonu” organizowanego do niedawna przez Federację Rosyjską, NATOwskie zawody wojskowego nie są rozrywkowym widowiskiem dla cywili, ale elementem szkolenia żołnierzy, a więc konkurencje są realistyczne i nastawione na doskonalenie umiejętności żołnierzy, którzy następnie zdobyte doświadczenia i umiejętności będą mogli przekazać swoim kolegom z jednostki w której służą.

Reklama

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć naszym czołgistom powodzenia i osiągnięcia jak najlepszych wyników. Przypomnijmy, że polscy czołgiści już wcześniej brali udział w podobnych zawodach, jak Strong Europe Tank Challenge i Nordic Tank Challenge, gdzie osiągali dobre wyniki.

Reklama

Komentarze

    Reklama