Reklama

Wiadomości

Chcemy rozwijać pojazdy wsparcia na K2 z polskim przemysłem

Autor. Defence24

W trakcie konferencji EXPLOBALIS 2024 organizowanej przez Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej, przeprowadziliśmy rozmowę z Generałem Dr Eui-Seong Lee, Wiceprezesem Hyundai Rotem Company ds. międzynarodowych projektów zbrojeniowych, dotyczącą sprzętu wsparcia, który HRC może zaoferować Siłom Zbrojnym RP we współpracy polskiemu przemysłowi obronnemu.

Reklama
Reklama

Komentarze (4)

 1. Pitbull

  Koreańczycy gdy sprzedawali Błaszczakowi swoje „cuda” techniki twierdzili, że mają wozy gotowe wozy zabezpieczenia, K9 miał mieć automatyczne ładowanie. A prototyp bezzałogowej wieży był gotowy do wprowadzenia. Teraz chcą żeby Polska przekazała im nasze rozwiązania, a oni oprócz starego hydraulicznego napędu wieży nie mają nic do zaoferowania.

 2. kukurydza

  Od prawie 4 już dekad u steru są balcerowiczowskie DZIECI. A DOROŚLI, jak USA i Korea, wiedzą że rola Państwa jest kluczowa (stąd Model GoCo w USA, i PAŃSTWOWE zakłady zbrojeniowe w USA). W efekcie, u nas pod libertyńskie przyśpiewki zaorano przemysł, a Koreańczycy, którzy jeszcze w latach 90tych kupowali Sokoły i przyjeżdżali uczyć się robić śmigłowce, teraz są tymi którzy mają zdolności produkcyjne (a zatem też eksportowe) których nam brakuje. A nie można było podpatrzyć jak u Niemców, gdzie jest ustawa o obronności, lista firm i obiektów o znaczeniu strategicznym (głównie rurociągi, rafinerie i zbiorniki gazu, ale jest), i temat jest ogarnięty?

 3. 13

  Amatorów o negocjacji to obecnie mamy przy władzy. Pytanie co wynegocjują...

 4. ANDY

  obiecanki cacanki ... cały czas mam wątpliwości czy ten zakup był "transparenty" ... widać że albo kontrakt negocjowali amatorzy , albo ...uwierzyli w dobrą wolę azjatyckich kontrahentów - przy takiej skali po partii max 200 szt następne musiały być budowane w Polsce ... ale kto o to dba ...???

Reklama