W Dęblinie o rozwoju obrony powietrznej Polski

28 maja 2021, 12:51
Poprad Soła 281401
Zestaw Poprad i stacja Soła wystawiana przy okazji konferencji w 2018 roku. Fot. Juliusz Sabak/Defence24.pl
Reklama

Lotnicza Akademia Wojskowa, wraz z Akademią Marynarki Wojennej, Akademią Wojsk Lądowych, Wojskową Akademia Techniczną, Akademią Sztuki Wojennej organizują Ogólnopolską Konferencję Naukową nt. „Wyzwania i rozwój obrony powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej. Obronność RP XXI wieku”. Defence24.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Konferencja odbędzie się 20–21 października 2021 r. w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. To już trzecia edycja wydarzenia. Poprzednia odbyła się w 2018 roku.

Problematyka konferencji będzie się koncentrować na organizacyjnych, technicznych doktrynalnych i prawnych aspektach rozwoju zdolności obrony powietrznej w Polsce, rozpatrywanych z punktu widzenia prognozowanego rozwoju środków napadu powietrznego i kosmicznego w XXI wieku oraz zmian w międzynarodowym środowisku bezpieczeństwa.

Organizatorzy mają nadzieję, że konferencja będzie okazją do otwartej i merytorycznej dyskusji naukowców, ekspertów cywilnych i wojskowych oraz przedstawicieli przemysłu zbrojeniowego nad przebiegiem trwającego już procesu modernizacji obrony powietrznej oraz jej przyszłymi kierunkami jej rozwoju w bliskiej, średniej i dalszej perspektywie czasu.

Patronem medialnym wydarzenia jest Defence24.pl. Szczegółowe informację na temat konferencji oraz zasad udziału w tym przedsięwzięciu naukowym znajdują się na stronie internetowej Lotniczej Akademii Wojskowej w zakładce "konferencje".

image
Ilustracja: LAW

 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Reklama
maniek
piątek, 28 maja 2021, 22:47

POPRAD cienki strasznie

czarno to widzę
niedziela, 30 maja 2021, 09:51

Nie popadajmy w nadmierny pesymizm, bo jak Piorunowi dodadzą 2-gi, 3-ci i 4-ty stopień, to Poprad będzie zdolny zwalczać nawet wrogie satelity.

BUBA
piątek, 28 maja 2021, 19:10

A reklama to wysoce mobilna wyrzutnia Luftwaffe a nie ciągnięta przez ciągnik siodłowy naczepa drogowa. ......................................................................................................................................................................................... Naszym Niemcy nawet na plakacie potrafią pokazać jak powinno być w wypadku wysokiej mobilności Patriota a nie jest...........................................................................................................................................................

zeneq
piątek, 28 maja 2021, 16:23

Gadu, gadu, gadu... Jeszcze tylko "pylicy" i UKM na trójnogu, brakuje do tego pokazu mocy naszego OPL.

BUBA
piątek, 28 maja 2021, 21:48

To ie nasze OPL tylko Luftwaffe :)...........................................................................................................................

Tweets Defence24