Reklama

Geopolityka

V4 i Izrael razem w grupie roboczej ds. walki z terroryzmem

Fot. P. Tracz / KPRM
Fot. P. Tracz / KPRM

Premier Węgier Viktor Orban oznajmił iż, Państwa Grupy Wyszehradzkiej i Izrael utworzą wspólną grupę roboczą ds. walki z terroryzmem. Informacja została podana po spotkaniu premierów V4 z szefem rządu Izraela Benjaminem Netanjahu w Budapeszcie. 

Jak podkreśla KPRM, rozmowy z Benjaminem Netanjahu zdominowały dwie kwestie: bezpieczeństwo i rozwój. To jest najważniejsze dla naszych obywateli, dla rozwoju naszego regionu, dla naszych państw. Trudno nie rozmawiać teraz o najpoważniejszym kryzysie czyli kryzysie migracyjnym – oświadczyła premier.

Beata Szydło dodała, że rozmowy z premierem Izraela dotyczyły także możliwości i podejmowania wspólnych działań w walce z terroryzmem, a także kwestii rozwoju. Rozmawialiśmy na temat współpracy na bazie wzajemnych doświadczeń, współpracy firm, również wymiany i szkolenia młodzieży jeśli chodzi o nowoczesne technologie, o wsparcie naszych przedsiębiorców, mówiliśmy o możliwościach połączenia gospodarki, nauki - mówiła.

Premier Netanjahu wysunął propozycję, by utworzyć wspólną grupę roboczą ds. walki z terroryzmem. Przyjęliśmy ją.

Viktor Orban, Premier Węgier

W opinii premier to było bardzo owocne spotkanie i rozmowy. Chcemy żeby ta współpraca nadal się rozwijała i przystępujemy już teraz do przełożenia na język konkretów tych dzisiejszych ustaleń – zaznaczyła.

Premier Węgier poinformował również, że Netanjahu zaprosił przywódców V4 do Izraela i zaproszenie to zostało przyjęte.

PAP/KPRM

Reklama

Komentarze

    Reklama