USA: Senat zatwierdził nowego podsekretarza armii

4 sierpnia 2017, 15:51
Ryan McCarthy
Fot. Senate Armed Services Committee via U.S. Army
Reklama

Senat zatwierdził nominację Ryana McCarthy'ego na stanowisko podsekretarza w Departamencie Armii. Był żołnierz US Ranger będzie czuwał m.in. nad budżetem oraz działaniami modernizacyjnymi wojsk lądowych USA. 

McCarthy zastąpi na tym stanowisku Karla F. Schneidera, który pełnił tę funkcję tymczasowo od stycznia tego roku. McCarthy służył w 75. Pułku Ranger i był na misji w Afganistanie. Pracował także jako asystent sekretarza obrony Roberta Gatesa, a od 2011 r. dla firmy Lockheed Martin, gdzie zajmował się programem samolotów F-35 Lightning II.

McCarthy powiedział, że jego priorytetami będą gotowość armii, modernizacja jej zdolności oraz troska o żołnierzy. Prezydencka nominacja na to stanowisko pojawiła się dopiero w czerwcu. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku stanowiska sekretarza armii, które tymczasowego będzie sprawował właśnie McCarthy. Na zatwierdzenie czeka bowiem nominacja Marka Espera. 

Wcześniej pełniącym obowiązki sekretarza armii był Robert Speer, który sprawował to stanowisko jeszcze w czasie administracji Obamy. Komentatorzy zwracają uwagę na relatywnie długi czas, jaki zajmuje administracji Trumpa zatwierdzenie nominacji. 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24