Ukraińskie MSZ: szczyt Biden-Putin będzie prowadzony w interesie Ukrainy

7 maja 2021, 07:24
blinken kułeba kijów msz
Fot. MSZ Ukrainy
Reklama

Jeśli dojdzie do spotkania prezydentów USA i Rosji Joe Bidena i Władimira Putina, to będzie ono w interesie Ukrainy – wyraził przekonanie szef MSZ w Kijowie Dmytro Kułeba po czwartkowym spotkaniu z amerykańskim sekretarzem stanu Antonym Blinkenem.

"Jestem całkowicie przekonany, że spotkanie Bidena i Putina, jeśli do niego dojdzie, będzie w interesie Ukrainy. Co więcej, otrzymaliśmy zapewnienie od naszych amerykańskich partnerów, że nie będą o niczym decydować w sprawie Ukrainy bez uwzględnienia naszych interesów. To jest to, co dzisiaj wyraźnie usłyszałem od sekretarza stanu Antony'ego Blinkena podczas spotkania" – powiedział Kułeba agencji Interfax-Ukraina.

Ocenił, że "USA odegrały ważną rolę w powstrzymywaniu rosyjskiej eskalacji u ukraińskich granic poprzez prowadzenie z nią ostrzegawczego dialogu i zastosowanie sankcji".

"Oczekujemy, że ta linia będzie utrzymana i że Rosja dokładnie usłyszy od USA, że jakakolwiek próba dalszej agresji albo brak chęci rozwiązania deokupacji przez nią ukraińskich terytoriów będzie prowadzić do zwiększenia nacisku na Rosję" - dodał Kułeba, odpowiadając na pytanie, czego może oczekiwać Ukraina od planowanego spotkania Bidena z Putinem.

Oprócz Kułeby Blinken spotkał się w czwartek w Kijowie m.in. z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denysem Szmyhalem.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
drupper
piątek, 7 maja 2021, 23:54

Na miejscu Putina nie spotykał bym się na szczycie z probanederowskimi Amerykanami bo następnego dnia nałożą na niego kolejne sankcje za to że się z nimi spotkał... A jak się z nimi nie spotka, to też nałożą sankcje ,że się z nimi nie chciał spotkać. A jak na dworze będzie akurat padał deszcz to też będzie to wina Putina i też będą za to sankcje , jak będzie świeciło słońce to też sankcje...A potem ci z bandery się dziwią ,że trzyma wojsko nad ich granicą...

Sarmata
piątek, 7 maja 2021, 17:24

No tak bo ukraina to najwazniejsze panstwo na swiecie, niedługo w Polsce będzie wiecej ukrainców niż na ukrainie.

złośliwy
piątek, 7 maja 2021, 13:10

Interesiku,nawet.

Tweets Defence24