Reklama

Siły zbrojne

Turcja: zabici w wybuchu w bazie wojskowej

Fot. Türk Silahlı Kuvvetleri
Fot. Türk Silahlı Kuvvetleri

Co najmniej 7 ludzi poniosło śmierć, a 25 innych zostało rannych w piątek wskutek wybuchu w bazie wojskowej w tworzącej południowo-wschodni skraj Turcji prowincji Hakkari - poinformował w sobotę turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan. Zabitych nazwał "męczennikami".

Przyczyn wybuchu nie sprecyzowano. Powołując się na ministerstwo obrony państwowa agencja Anadolu podała, że do "wypadku" w składzie amunicji doszło podczas strzelania z broni ciężkiej. Również Erdogan mówił o eksplozji w trakcie prowadzenia ognia artyleryjskiego.

Jak poinformował cytowany przez Anadolu minister obrony Hulusi Akar, także w nocy z piątku na sobotę miały jeszcze miejsce "niewielkie wybuchy" i kontynuowane jest gaszenie pożaru.

Baza leży w dystrykcie Semdinli, który graniczy z Iranem oraz z irackim Kurdystanem, gdzie ma swoją główną kwaterę zwalczana przez turecką armię Partia Pracujących Kurdystanu (PKK). Erdogan mówił w sobotę o zamiarze zniszczenia "gniazd terroru w północnym Iraku".

Według Anadolu, tureckie lotnictwo "zneutralizowało" w sobotę w Iraku 15 terrorystów. Termin "zneutralizowany" oznacza zwykle zabity, ale bywa też stosowany wobec rannych bądź wziętych do niewoli. 

Źródło:PAP

Komentarze (1)

  1. Bellial

    Turecka armia po czystce bedzie potrzebowac minimum 10 - 15 lat, zeby osiagnac poziom poprzedni.