Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Turcja: "Kurdyjskie" i "lewicowe" kanały TV do zamknięcia

Fot. tccb.gov.tr
Fot. tccb.gov.tr

12 tureckich kanałów telewizyjnych zostanie zamkniętych w związku ze sprawą lipcowego zamachu stanu. Jak poinformowały władze, były one powiązane z nieudanym przewrotem.

Turecka Najwyższa Rada Radia i Telewizji (RTUK) podała, że zamknięcie ich nastąpi na mocy stanu wyjątkowego wprowadzonego po 15 lipca (turecka Rada Bezpieczeństwa Narodowego zaleciła w środę przedłużenie stanu wyjątkowego na kolejne trzy miesiące) i polecenia premiera Binalego Yildirima.

Zamykane kanały określono w mediach jako "kurdyjskie" i "lewicowe", co nie musi oznaczać ich związku z Fethullahem Gulenem, oskarżanym o zorganizowanie zamachu stanu.

Czytaj więcej: USA: Pomożemy Turcji postawić przed sądem sprawców nieudanego puczu

Po udaremnionym zamachu stanu w Turcji aresztowano ponad 100 dziennikarzy, a 2300 straciło pracę w związku z zamknięciem zatrudniających ich mediów.

PAP - mini

Reklama

Komentarze (5)

 1. gts

  Ktos jeszcze mysli ze ten valy przewrot nie byl wyrezyserowany? Erdogan zyskuje wladze absolutna i z dnia na dzien uczyni sie sultanem.

  1. Plush

   Niczym kanclerz Palpatine:-) państwo należące do nato i aspirujące do Ue któremu ue płaci by zatamowali fale imigrantów. A wszystko to dzieje się za przyzwoleniem Europy Zachodniej i Usa. A w tzw. wolnych mediach cisza.

 2. wt

  to samo trzeba zrobić w Polsce

 3. RedNose

  Turcja? Państwo wchodzące w struktury NATO i aspirujące do członkostwa w UE. To ci deMoKrAcJa wg. Wzorowego Zachodu Europy i uSa. Gratuluje

 4. Marek1

  Erdoganizacja/islamizacja Turcji postępuje lawinowo. Proces postępuje dokładnie jak w latach 30-tych w Niemczech - za rok Turcja już w niczym nie będzie przypominała kraju aspirującego do UE.

 5. krzysiek84

  Gdyby tak w Polsce usunęli lewicowe media... Przez nie mamy, od 25lat, wojnę polsko-polską, a wróg za wschodnią granicą nie śpi.

Reklama