Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Thales gotowy do polonizacji wozu Hawkei [Defence24.pl TV]

W tym roku udało nam się dostarczyć tutaj [MSPO - przyp. red.] osiem firm australijskich. (…) Naprawdę rośnie zainteresowanie rynkiem polskim w Australii - mówił w rozmowie z Defence24.pl Paweł Wojciechowski, ambasador Australii w Polsce. Jako sztandarowy produkt australijskiego przemysłu zbrojeniowego Wojciechowski zaprezentował opancerzony wóz Hawkei proponowany w programie Pegaz.

Jak podkreślił ambasador Australii, Thales gotowy jest rozpocząć produkcję pojazdów Hawkei w Polsce, co oznacza możliwość całkowitej polonizacji tego wozu. 

Widzimy dużą szansę tutaj, w Polsce na rozpoczęcie produkcji, szczególnie na potrzeby lotnictwa.

Paweł Wojciechowski, Ambasador Australii w Polsce

Czytaj więcej: Najnowsze informacje i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

 

Reklama

Komentarze (16)

 1. GRAS

  A o co chodzi z tym autem proponowanym przez zakłady Cegielski nazwa Huzar może ktoś coś słyszał czy to jest ich samodzielny produkt?

  1. luka

   Cegielski Huzar to w zależności co by się wybrało czeska Tatra albo turecki Otokar - Kobra. Ten czeski wygląda całkiem nieźle.

 2. Ozzi87

  A co z fregatami Adelkami kupujemy je w końcu czy raczej nici z tych fregat będzie?

  1. say69mat

   Mam wrażenie, że w naszym kraju tryumfuje specyficzna formuła zakupów uzbrojenia, realizowana w trybie ... 'The Day After ... Catastrophe'. Za punkt odniesienia przyjmując sposób realizacji zakupu samolotów dla ViP.

  2. aki

   Oby nici, bo to stare okręty, niewiele młodsze i niewiele lepiej wyposażone od naszych OHP. A koszt ich przejęcia wraz z przeglądem, modernizacją i uzbrojeniem (nie pamiętam 2 czy 3 okrętów czy ile ich byśmy tam chcieli) wyszło coś około 2 miliardów złotych.

 3. AK47

  Tur ochrona na 3 poziom Stanag. Hawkei też ? Wygląd tura też niczego sobie :/ nie wiem jak dokładnie z innym wyposażeniem. Ale tur będzie przynajmniej " bardziej Polski". Blachy pancerne z Polski Armstal a Hawkei "izraelskie". A na co to nam :/

  1. Buk

   Jeśli dobrze rozumiem pełną polonizację, to tak długo jak materiały spełniają wymagania dokumentacji mogą pochodzić od wskazanych przez nas podmiotów w tym Armstal. Bardziej polski niż z Autosanu/Jelcza raczej nie będzie a Autosan wreszcie miałby faktyczny impuls aby stanac na nogi. O ile produkty AMZ wizualnie sa ok to niestety jakościowo wygladaja blado a ich ergonomia jest fatalna.

 4. dropik

  ten lub AMPV z rheinmetall-a - który jest lepszy ale chyba mniejsza szansa na polonizację

 5. dropik

  byle nic z Kutna :P

 6. Ralf_S

  Nie wiem jak nasi wojskowi, ale ja takiego chcę w garażu :P

 7. Deko

  Produkować na licencji nic więcej auto niezawodne z dobrymi parametrami trakcyjnymi, sprawdzone i niezawodne.

  1. anakonda

   aktosprawdził ta niezawodność? bo jak narazie to nikt tego nie kupił

 8. ryba

  ale my mamy swojego TURA 5 w nowej wersji i penie sporo tanszego .

  1. na targach?

   Gdzie go mamy?

 9. mar

  Chyba najlepsza oferta chociaż tatra też wygląda dobrze

 10. Kierowca

  Brać i klepać w Autosanie!

  1. Buk

   I gdyby tak zaczac od Pegaza a Mustanga lekko przesunac w czasie to moze i by powstalo cos sensownego w Autosanie do Mustanga wlasnie. Skoro smiglaki polataja to i Honkery moze pojezdza jeszcze.

 11. Franek Dolas

  Gdyby to były samochody dla VIPów już dawno bez przetargu byśmy mieli 1000szt a że to auta dla waciaków i mięsa armatniego to mogą się honkerami bujać.

 12. PRS

  Hawkei to byłby bardzo dobry wybór dla Polski. W ramach ,,Mustanga" nie wyważać otwartych dawno drzwi i zakupić busy VW montowane pod Poznaniem albo produkty fabryczne Mercedesa (np. Sprinter). Cena katalogowa, rozpowszechniony serwis i masowa dostępność części w Polsce. A w ramach ,,Pegaza" właśnie Hawkei byłby prawie idealny. Oczywiście jego wysokość max jest w pewnym sensie wadą ale z drugiej strony pojazd może pokonywać sporą część polskich rzek dosłownie z marszu - głębokość brodów to 1,2 m.

 13. kriss

  Przydałby się taki pojazd naszej armii :) Zamiast tego Honkera :)

 14. jurgen

  brak pytania o Adelajdy

 15. vvv

  hawkei to piekny 4x4 o duzym potencjale

 16. Dominick

  To jest właśnie to czego nam trzeba.

Reklama