Technologie

Gliwicka modernizacja T-72 [Defence24 TV]

Fot. Defence24.pl

Ta modernizacja (...) znacząco zwiększa możliwości związane z systemem kierowania ogniem. (...) To jest pewna koncepcja, którą chcielibyśmy pokazać jako możliwą w chwili obecnej do zrealizowania. Jesteśmy w stanie podjąć każde inne działanie po to, aby wyjść naprzeciw klientom – powiedział w rozmowie z Defence24 TV Marek Grochowski, Prezes Zarządu Zakładów Mechanicznych Bumar-Łabędy S.A. i OBRUM Gliwice Sp. z o.o., odnosząc się do prezentowanych na MSPO 2018 wariantów modernizacji czołgów T-72.

W trakcie kieleckiego MSPO ZM Bumar-Łabędy zaprezentował dwa warianty modernizacji czołgu T-72: PT-91M2A1 i PT-91M2A2. Prezes Marek Grochowski podkreślił, że oba czołgi pokazywały pewną koncepcję ulepszenia czołgów T-72, i możliwe jest również wprowadzenie innego zakresu modernizacji, zgodnie z życzeniami klienta.

Bumar-Łabędy wraz z konstruktorami z OBRUM Gliwice prowadzą bardzo intensywne rozmowy z polską armią, celem przedstawienia optymalnego rozwiązania. (...) Będziemy musieli dopasować oczekiwania do możliwości finansowych polskiego wojska. Jestem przekonany, że uda nam się to zrobić.

Marek Grochowski, Prezes Zarządu Zakładów Mechanicznych Bumar-Łabędy S.A. i OBRUM Gliwice Sp. z o.o.

Marek Grochowski mówił też o programie modernizacji czołgów Leopard 2 do wersji 2PL, realizowanej wraz z partnerem Rheinmetall Defence. 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.