Reklama

Technologie

Cubic prezentuje systemy szkoleniowe na ITEC 2018

Fot. cubicdefense.pl
Fot. cubicdefense.pl

Na Międzynarodowym Forum Symulacji, Szkoleń i Edukacji Wojskowej ITEC 2018 swoje rozwiązania prezentuje Cubic Global Defense. Firma przedstawi systemy SMART oraz Synthetic Wrap/SCOPIC. 

SMART (Social Media Analytic Replication Toolkit) jest rozwiązaniem do prowadzenia szkoleń osób i zespołów w zakresie reagowania na działania prowadzone w mediach społecznościowych. System symuluje popularne strony internetowe pozwalając uczestnikom doświadczyć mediów społecznościowych i przećwiczyć ich reakcję w zamkniętym, bezpiecznym środowisku. Jak deklaruje producent system wykorzystujący sztuczną inteligencję, dynamicznie generowane wpisy oraz solidne wsparcie scenariuszy szkoleniowych pozwalają uczestnikom zdobyć doświadczenie w zakresie analizy mediów społecznościowych, tworzenia treści, zarządzania emocjami w mediach społecznościowych oraz bezpieczeństwa operacyjnego.

Synthetic Wrap dla Micro-SCOPIC, systemu symulacji otoczenia szkoleń bojowych Armii Brytyjskiej, jest syntetycznym środowiskiem, które umożliwia symulowanie formacji oskrzydlających i pozycji nieprzyjaciela w głębi jego ugrupowań, powiększając w ten sposób wirtualne pole bitwy poza granice rzeczywistego poligonu. Cubic deklaruje, że możliwa jest także wirtualna reprezentacja systemów, które nie mogą zostać użyte podczas ćwiczeń ze względu na koszty, dostępność lub bezpieczeństwo uczestników – takich, jak np. nierozpoznane statki powietrzne, pociski przeciwlotnicze czy ostrzał precyzyjny. Umożliwia to udział w szkoleniu poligonowym np. obserwatorów kierujących ogniem artyleryjskim lub wsparciem z powietrza. Na swojej platformie wirtualnej obserwator widzi siły nieprzyjaciela, może porozumiewać się z pilotem kierując przebiegiem ataku, oraz obserwuje symulowane skutki ataku. W tym samym czasie zaatakowani żołnierze i pojazdy automatycznie otrzymują informacje o odniesionych stratach. System umożliwia też szkolenie obrony przeciwlotniczej, która może kierować ogniem i strzelać do atakujących samolotów w celu ochrony swoich sił naziemnych.

Fot. cubicdefense.pl
Fot. cubicdefense.pl

ITEC (International Forum for the Military Simulation, Training & Education Community) to doroczne spotkanie przedstawicieli wojska, przemysłu i ośrodków naukowych, którego celem jest wymiana informacji i doświadczeń w obszarze symulacji, szkoleń i edukacji wojskowej. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 15-17 maja w Stuttgarcie w Niemczech. 

Reklama

Komentarze

    Reklama