Szkolenie przeciwlotników do XIV zmiany PKW RSM Afganistan [FOTO]

11 lutego 2021, 12:57
4 zielonogórski pułk XIV PKW RSM
Fot. kpt. Joanna Nowakowska
Reklama

W piątek 5 lutego br. 4 Zielonogórski pułk przeciwlotniczy zakończył szkolenie poligonowe realizowane w ramach przygotowań do XIV zmiany PKW Resolute Support Mission Afganistan.

Jak podaje kpt. Joanna Nowakowska z 4 pułku przeciwlotniczego, dwutygodniowe ćwiczenie będące podsumowaniem drugiego etapu szkolenia – zgrywania plutonów, przeprowadzone na Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie, stanowiło sprawdzenie gotowości pododdziałów do realizowania zadań na teatrze przyszłych działań.

Jednym z kluczowych elementów podlegających sprawdzeniu było praktyczne i teoretyczne przygotowanie do wykonania zadań w ramach procedur Guardian ANGEL oraz identyfikacja zagrożeń typu „Green on Blue” przeprowadzane przez instruktorów z Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.

Nie zabrakło również takich elementów jak: wystawianie posterunków kontrolnych, wykonanie patrolu, ewakuacja poszkodowanego z pojazdu typu HMMWV, oraz wykonanie licznych strzelań sytuacyjnych.

W czasie szkolenia ważnym elementem było zachowanie realizmu działania, przybliżenie sytuacji, które powszechnie występują na międzynarodowej arenie konfliktów zbrojnych. Dlatego znaczącą rolę podczas sprawdzenia plutonów pełniła grupa pozoracyjna implementująca podgrywki taktyczne do bieżących działań.

Reklama
Reklama
image
Fot. kpt. Joanna Nowakowska
image
Fot. kpt. Joanna Nowakowska
image
Fot. kpt. Joanna Nowakowska
image
Fot. kpt. Joanna Nowakowska
image
Fot. kpt. Joanna Nowakowska
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Reklama
Polak
czwartek, 11 lutego 2021, 17:43

Czego zrzędzicie? Wszechstronne wyszkolenie daje większe możliwości!

BUBA
czwartek, 11 lutego 2021, 16:53

Cwiczen niygdy nie jest za duzo.Dalej tak

Men
czwartek, 11 lutego 2021, 14:59

Czegoś nie rozumiem, jakie my mamy stany osobowe w BZ / BPanc, że wysyłamy do zadań piechoty przeciwlotników?

Szept
piątek, 12 lutego 2021, 07:03

Nasi przeciwlotnicy z uwagi na brak broni przeciwlotniczej nadają się akurat tylko do zadań piechoty. Więc w sumie spoko.

BUBA
piątek, 12 lutego 2021, 18:24

Tak bo MON potrafi. A mialo byc wiecej, szybciej, taniej etc.

Konfederata
czwartek, 11 lutego 2021, 14:29

"Nie zabrakło również takich elementów jak: wystawianie posterunków kontrolnych, wykonanie patrolu, ewakuacja poszkodowanego z pojazdu typu HMMWV, oraz wykonanie licznych strzelań sytuacyjnych". Czyli nie zabrakło niczego, oprócz działań przeciwlotniczych dla których w ogóle tam jadą jak rozumiem .. aha zapomniałem, że oni i tak nie mają sprzętu p/lotniczego. A przynajmniej nie lepszego niż pasterze owiec w Afganistanie.

Tweets Defence24