Reklama

Geopolityka

Szef MON uda się z wizytą do Stanów Zjednoczonych

Czołg T-72 Siły Zbrojne T-72 Siły Zbrojne Ćwiczenia Anakonda
Czołg T-72 Siły Zbrojne T-72 Siły Zbrojne Ćwiczenia Anakonda

Minister obrony Antoni Macierewicz udaje się w styczniu z wizytą do Stanów Zjednoczonych.

Wiadomość o zaproszeniu szefa MON do Białego Domu podała na stronie internetowej TVP Info. Według stacji do spotkania dojdzie najpewniej 17 stycznia, a rozmowy z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego gen. Herbertem Raymondem McMasterem mają dotyczyć wzmacniania wschodniej flanki NATO i odstraszania Rosji.

Czytaj też: Macierewicz - nowa grupa robocza będzie synchronizować działania armii Polski i USA

Nieoficjalne informacje stacji potwierdziła rzeczniczka MON płk Anna Pęzioł-Wójtowicz, precyzując że rozmowy będą dotyczyć m.in. kwestii bezpieczeństwa oraz obecności amerykańskich żołnierzy na wschodniej flance NATO.

Poprzednio z wizytą w USA Macierewicz przebywał we wrześniu ub.r.; spotkał się wtedy z sekretarzem obrony Jamesem Mattisem. Rozmowy dotyczyły wówczas zwiększenia amerykańskiej obecności w Polsce, działań Korei Północnej i Rosji, sytuacji w Afganistanie, a także negocjowanej umowy w sprawie dostaw systemu obrony powietrznej Patriot.

PAP - mini

 

Reklama

Komentarze (5)

 1. Sep

  Mam nadzieję że mimo szantażu wycofanie amerykanów nie dojdzie do kupna tego złomu tak nowoczesnego że nawet us army nie ma im na wyposażeniu i chodzi oczywiście o babcie patriot

 2. Victor

  Wydaje się, że Amerykanie chcą przed ewentualną rekonstrukcją rządu dopiąć rzutem na taśmę kontrakt na WISŁĘ i ewentualnie HOMARA. Przecież ewentualny nowy minister mógłby okazać się bardziej odporny na amerykańskie poklepywania po plecach i dopuścić inne podmioty do gry. Chociaż nawet AM w grudniu stwierdził, że amerykanie przeginają z HIMARSEM.

 3. adam

  Tylko, że wróbelki w stanach ćwierkają że nikt go tam za bardzo nie chce. A "TVP Info" ma tyle wspólnego z prawdą co rosyjski "Sputnik".

 4. skipper

  Może pojedzie w końcu już ktoś inny

  1. Peter

   Chyba nie możecie na to liczyć... :)

  2. Kos

   No właśnie dlatego zaproszenie przyszło przed rekonstrukcją rządu aby pojechał właśnie Macierewicz. To chyba oczywiste!!!?

  3. Ad_summam

   Czyli co? Kupujemy? Za ile?

 5. say69mat

  @def24.pl: Minister obrony Antoni Macierewicz udaje się w styczniu z wizytą do Stanów Zjednoczonych. Wiadomość o zaproszeniu szefa MON do Białego Domu podała na stronie internetowej TVP Info. Według stacji do spotkania dojdzie najpewniej 17 stycznia, a rozmowy z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego gen. Herbertem Raymondem McMasterem mają dotyczyć wzmacniania wschodniej flanki NATO i odstraszania Rosji. say69mat: Niejako w tle pojawiają się doniesienia medialne, że Waszyngton zmienia termin spotkania z Ministrem Obrony RP Antonim Macierewiczem.

Reklama