Reklama

Polityka obronna

Szczerski: Wkrótce spotkanie prezydenta z partiami w sprawie bezpieczeństwa Polski

Fot. prezydent.pl
Fot. prezydent.pl

Przedstawiciele partii politycznych zostaną niedługo zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie ws. bezpieczeństwa Polski - zapowiedział w niedzielę prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Spotkanie będzie miało związek ze zbliżającym się szczytem NATO w Warszawie. 

Szczerski powiedział w niedzielę w Radiu Zet, że "najbardziej istotną częścią suwerenności dzisiaj jest bezpieczeństwo" i apelowałby do polskich partii politycznych, "żeby rozumiały, na jakim etapie jest dzisiaj dyskusja o polskim bezpieczeństwie".

"Jesteśmy na cztery i pół tygodnia przed szczytem NATO w Warszawie. Polskie partie polityczne będą zaproszone do Pałacu Prezydenckiego niedługo w kwestii bezpieczeństwa Polski po to, żebyśmy jeszcze raz potwierdzili tutaj jednolite stanowisko polskich sił politycznych, jeśli chodzi o szczyt NATO w Warszawie" - powiedział prezydencki minister.

Dodał, że "trwają bardzo trudne negocjacje". "Proszę nie myśleć, że to wszystko jest bardzo proste. Pan prezydent jeździ do wszystkich naszych sojuszników właśnie dlatego, że sytuacja jest bardzo trudna w tym względzie i musimy przekonywać sojuszników w ramach NATO do tego, żeby polskie bezpieczeństwo wsparli, prezydent to robi nieustannie" - powiedział Szczerski.

Czytaj też: Szczyt NATO w Warszawie. MON wprowadzi zakaz zgromadzeń spontanicznych.

Szczyt NATO, pod przewodnictwem sekretarza generalnego Jensa Stoltenberga, odbędzie się w dniach 8-9 lipca w Warszawie. Wezmą w nim udział przywódcy państw i rządów 28 krajów członkowskich oraz państw partnerskich. Przewidywane tematy szczytu to odpowiedź na zagrożenia ze wschodu i południa, w tym decyzje dotyczące zwiększenia obecności wojskowej na wschodnich obrzeżach sojuszu, a także dalsze rozszerzanie NATO.

PAP - mini

 

Reklama

Komentarze (1)

  1. Heavy

    Bla, bla, bla... Gadanie, wypraszanie sojuszników, zapewnienia... Samo lanie wody. Polska ma jak najbardziej możliwości do samoobrony (konwencjonalnej) tylko wszyscy boją się podnieść budżet MON'u do 3-4% bo słupki wyborcze to delikatny temat :D

    1. Sorbek

      Heavy nie chodzi o słupki bo pewnie nawet by wzrosły. Tylko jaki masz pomysł na sfinansowanie tego wzrostu? Oczywiście jest możliwość podniesienia podatków np. PIT, CIT, VAT, paliwo, alkohol, itp to spowolni wzrost gospodarczy bo będzie nas na mnie stać. Długo by pisać ale gospodarka rynkowa to sieć powiązań z których trzeba zdawać sobie z tego sprawę i podejmować przemyślane i skalkulowe decyzje

Reklama