Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Środa z Defence24.pl: Niemiecki kontrwywiad wojskowy ma problem z ekstremistami w szeregach Bundeswhery; Rosyjski wywiad organizuje ataki na siły NATO w Afganistanie?

Fot. bundeswehr.de
Fot. bundeswehr.de

Środowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Artur Ciechanowicz, Dziennik Gazeta Prawna, „Kontrwywiad RFN szuka nazistów w Bundeswehrze”: Szef niemieckiej służba kontrwywiadu wojskowego - Christof Cramm - alarmuje: rośnie liczba prawicowych ekstremistów w siłach zbrojnych RFN. Szczególnie w elitarnej jednostce specjalnej KSK. „Jak ujawnił Cramm, w walce z ekstremizmem MAD kładzie szczególny nacisk na KSK - Kommando Spezialkraefte. Jest to jednostka specjalna, do której zadań należy m.in. odbijanie zakładników, ściganie zbrodniarzy wojennych i terrorystów, daleki zwiad i działania dywersyjne. (...) Liczba podejrzanych przypadków w szeregach KSK, biorąc pod uwagę liczebność formacji, jest pięciokrotnie wyższa niż w reszcie armii. Szef kontrwywiadu wojskowego żalił się posłom, że żołnierzy KSK charakteryzuje wyjątkowo wysokie morale oraz duch solidarności, który niemal uniemożliwia zdobywanie informacji.”


Marta Urzędowska, Gazeta Wyborcza, „Co wiedział Trump o zamachu na marines?”: Amerykańskie służby wywiadowcze ustaliły, że trzech marines zginęło od bomby w Afganistanie, bo Rosjanie opłacili terrorystów, żeby ich zabili. Amerykański prezydent już w lutym wiedział o tym. „Po raz pierwszy od czasów zimnej wojny okazuje się, że rosyjski wywiad organizuje ataki na siły NATO. W dodatku z rewelacji dziennika wynika, że Donald Trump o wszystkim wiedział, a jednak nic z tym nie zrobił. Początkowo dziennikarze podejrzewali, że Trump dowiedział się o sprawie pod koniec marca. Na spotkaniu w Białym Domu rozważano wtedy ponoć skargę dyplomatyczną i ewentualnie ukaranie Rosjan sankcjami. Ostatecznie skończyło się na rozważaniach.”


Reklama

Komentarze (2)

  1. maciek

    Śmieszne jest wysuwanie zarzutów jakoby Rosja zapłaciła talibom by ci atakowali wojska NATO. Talibowie sami z własnej woli walczą z amerykanskimi i NATO-wskimi wojskami w Afganistanie.Nie potrzebują pieniędzy ani tym bardziej by ich zachęcać do ataków.

    1. Patrzeć na niektorych Ukraińców w polsce wielu bardzo dużą ma sympatię do czasów ZSRR i do putina wielu pracowala wczesniej w niemczech francji i hisxpani niejednokrotnie tam mieli konflikt z psawem wielu też bylo we francuskiej legi cudzoziemskiej. Nie lubią się przyznawac że znają jezyki innych krajów. W pracy nin szanują Polaków

  2. GREGORY

    Zwrot akcji. Nie Nissany Navara, a Fordy Ranger zastąpią Honkera.

Reklama