Geopolityka

Sprawca strzelaniny w szwajcarskim meczecie nie żyje

Fot. StadtpolizeiZH
Fot. StadtpolizeiZH

Napastnik z Zurychu, który zastrzelił w meczecie trzy osoby, nie żyje. Policja informuje, że zwłoki sprawcy zostały zidentyfikowane.

Napastnik, który postrzelił 18 grudnia br. w meczecie niedaleko głównego dworca kolejowego w Zurychu trzy osoby, nie żyje - podała we wtorek szwajcarska policja. Sprawca został zidentyfikowany, jednak władze na razie nie ujawniają jego personaliów.

Zwłoki napastnika odnaleziono niedaleko miejsca strzelaniny - podkreśliła policja. Poinformowano też, że po południu odbędzie się konferencja prasowa w tej sprawie.

Sprawca wszedł około godziny 17.30 do meczetu, który stanowi część centrum islamskiego, i otworzył ogień do modlących się wiernych. Ranił trzech mężczyzn w wieku 30, 35 i 56 lat - dwaj z nich odnieśli ciężkie obrażenia, a jeden lżejsze. Napastnik zbiegł.

Wspólnota, która prowadzi obejmujący również meczet ośrodek, składa się głównie z przybyszów z krajów Maghrebu, Somalijczyków i Erytrejczyków.Po strzelaninie policja znalazła zwłoki pod mostem w odległości około 300 metrów od meczetu.

PAP - mini

Komentarze (1)

  1. .

    postrzelił a zastrzelił to znaczna różnica