Defence24.pl - wojsko, przemysł, bezpieczeństwo, geopolityka

Sobota z Defence24.pl: Rosyjski wywiad werbował oficerów serbskiej armii; Wojsko rozpoczęło demontaż mostu pontonowego w Warszawie

Fot. mil.ru.
Fot. mil.ru.

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Michał Kokot, Gazeta Wyborcza, „Rosyjscy szpiedzy wpadli w Serbii”: Prezydent Serbii - Aleksandar Vućić - ujawnił mediom, że rosyjski wywiad werbował agentów wśród oficerów serbskiego wojska. „Yućić ujawnił, że Rosjanie prowadzili od dłuższego czasu akcję werbunku oficerów armii serbskiej, którą kontrwywiadowi miało się udać udaremnić. Jego wystąpienie związane było z opublikowanym w internecie nagraniem. Widać na nim, jak były asystent attache wojskowego w rosyjskiej ambasadzie w Serbii wręcza pieniądze emerytowanemu oficerowi serbskiej armii. Mężczyzna po otrzymaniu gotówki przeliczają następnie w samochodzie. Zdarzenie miało miejsce w grudniu ubiegłego roku.”


Gazeta Polska Codziennie, „Wojsko demontuje most”: Wojsko rozpoczyna demontaż mostu pontonowego na Wiśle, na którym ułożono zapasowy rurociąg po awarii kolektorów Czajki. „Według planów w akcję będzie zaangażowanych 170 żołnierzy oraz ok. 80 ciężarówek i ciągników. Zadanie zrealizuje Wojskowe Zgrupowanie Zadaniowe WZZ I Warszawa. W jego skład wchodzą głównie pododdziały pontonowe 2. pułku inżynieryjnego i 2. pułku saperów.”


Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.