Reklama

Wojsko, przemysł, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: F-35 dla polskiej armii; Wywiad z szefem BBN

fot. US Navy
fot. US Navy

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Konrad Wysocki, Gazeta Polska Codziennie, „Myśliwce F-35 trafią do Polski”: Polska najprawdopodobniej znajdzie się wśród sojuszników USA, którzy kupią myśliwce F-35. „Jak poinformował reprezentujący Pentagon wiceadm. Mathias Winter, rząd w Waszyngtonie sonduje możliwość sprzedaży do Polski i innych krajów sojuszniczych nowoczesnych myśliwców piątej generacji F-35. Dzięki takiej decyzji nasza armia weszłaby do elitarnego grona posiadaczy samolotów szturmowych niewykrywalnych przez radary. [...] Z informacji podawanych przez resort wynika, że planowany jest zakup 32 takich samolotów w ramach programu operacyjnego pod kryptonimem <<Harpia>>. Tymczasem media w USA wskazują, że z programu zbrojeń w myśliwce F-35 może wypaść Turcja.”


Sandra Skibniewska, Super Express, „Moja przyszłość zawodowa związana jest z prezydentem i uzależniona od jego planów”: Wywiad z szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Pawłem Solochem. „Celem wizyty w Libanie były spotkania i rozmowy związane z przyszłym udziałem naszych żołnierzy w misji ONZ. Prezydent zabiega o powrót Polski do misji pokojowych <<błękitnych hełmów>> praktycznie od początku kadencji. Dlatego zależało nam, aby dialog między nami a stroną libańską przebiegał w dobrej atmosferze, aby stworzyć dobry klimat na przyszłość.”


Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.