Reklama

Polityka obronna

Śmigłowce H175 Airbusa trafią do Hongkongu

Śmigłowiec H175 w wersji poszukiwawczo-ratowniczej. Fot. Airbus Helicopters
Śmigłowiec H175 w wersji poszukiwawczo-ratowniczej. Fot. Airbus Helicopters

Hongkong jako pierwszy zamówił w koncernie Airbus Helicopters śmigłowce H175 w konfiguracji do zadań dla służb publicznych.

Eskadra transportowa władz Hongkongu GFS (Government Flying Services) zamówiła ogółem siedem śmigłowców H175 do wykonywania zadań na rzecz administracji państwowej. Jest to kolejny kontrakt GFS zawarty z Airbus Helicopters. Eskadra ta wykorzystuje bowiem do misji poszukiwawczo-ratowniczych i zwalczania pożarów trzy śmigłowce AS332 i cztery H155.

Nowe helikoptery H175 będą przystosowane do realizowania szerokiego zakresu zadań obejmujących m.in.: działania patrolowe nad lądem i morzem, akcje poszukiwawczo–ratownicze, ratownictwo medyczne oraz zwalczanie pożarów. Jest to możliwe dzięki możliwości szybkiego i łatwego zmieniania konfiguracji wyposażenia.

Nowe śmigłowce będą posiadały na stałe m.in.: obserwacyjny system optoelektroniczny, podwójną wciągarkę, głośniki, reflektor poszukiwawczy oraz awionikę Helionix. Dzięki dwóm silnikom Pratt & Whitney Canada PT6 w najnowszej wersji – PT6-C67E helikoptery H175 mogą się poruszać z prędkością przelotową 278 km/h, maksymalną prędkością 306 km/h, z możliwością zawisu bez wpływu ziemi (HOGE) do wysokości 1768 m w warunkach ISA+20°C (przy maksymalnej masie do startu 7,5 tony).

Pierwsze trzy śmigłowce mają zostać dostarczone odbiorcy pod koniec 2017 r., a pozostałe cztery - rok później.

Reklama

Komentarze

    Reklama