Siły zbrojne

Żołnierze z dodatkiem służbowym

Fot. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych/Facebook

Podjąłem decyzję, aby żołnierze w określonych jednostkach wojsk lądowych dostawali dodatek służbowy 450 zł miesięcznie; rozporządzenie w tej sprawie skierowano już do uzgodnień - poinformował w mediach społecznościowych wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

"Podjąłem decyzję, aby żołnierze w określonych jednostkach wojsk lądowych dostawali dodatek służbowy 450 zł miesięcznie. Zależy mi na tym, aby żołnierze ci otrzymywali dodatki, tak jak inne rodzaje sił zbrojnych. Rozporządzenie w tej sprawie zostało już skierowane do uzgodnień" - napisał we wtorek Błaszczak na Twitterze.

Wpis Ministra Błaszczaka skomentował generał Jarosław Gromadziński, który napisał: "To jest bardzo dobra i oczekiwana decyzja. Żołnierze Wojsk Lądowych z wielkim poświęceniem wykonują zadania związane z ochroną granicy państwowej, wsparcia ludności podczas Covid-19 oraz długotrwałych ćwiczeń sojuszniczych".

Dodatek służbowy w wojsku przysługuje za pełnienie zawodowej służby wojskowej na określonych stanowiskach dowódczych i kierowniczych lub samodzielnych, albo w określonych jednostkach wojskowych. Otrzymują go np. żołnierze pracujący w komórkach MON, jako lekarze wojskowi, kontrolerzy lotu czy dowódcy jednostek marynarki.

Źródło:
PAP

Komentarze