Reklama
  • WIADOMOŚCI

Żołnierze WOT w samym środku Ognistej Burzy

Ćwieczenie Ognista Burza 26 było jedną z części składowych „Bursztynowego Obrońcy. W całych ćwiczeniach wzięło udział ponad sześć tysięcy żołnierzy. Wojska Obrony Terytorialnej były reprezentowane m.in przez dwie brygady 4 Warmińsko-Mazurską Brygadę Obrony Terytorialnej oraz 5 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej.

wot, ognista burza, wojska obrony terytorialnej, ćwiczenia ognista burza 26
Sekcja w marszu.
Autor. DWOT

Podczas działań taktycznych na poligonie w Orzyszu żołnierze strzelali z broni osobistej jak i przeciwpancernej, ale również szkolili się z użycia bezałogowców. Wymagające warunki pogodowe stanowiły dodatkowy sprawdzian umiejętności i charakteru. Przez ponad tydzień terytorialsi prowadzili działania w warunkach maksymalnie zbliżonych do rzeczywistych – zarówno w dzień, jak i w nocy. W ramach ćwiczenia realizowano zadania:

  • rozpoznawcze
  • ochronę infrastruktury krytycznej
  • zabezpieczanie kluczowych szlaków komunikacyjnych
  • wsparcie działań ratowniczych
wot, ognista burza, wojska obrony terytorialnej, ćwiczenia ognista burza 26
Obserwator na stanowisku.
Autor. DWOT
wot, ognista burza, wojska obrony terytorialnej, ćwiczenia ognista burza 26
Sekcja ogniowa.
Autor. DWOT
wot, ognista burza, wojska obrony terytorialnej, ćwiczenia ognista burza 26
Stzrelanie z ręcznego granatnika przeciwpancernego Carl Gustaw
Autor. DWOT
wot, ognista burza, wojska obrony terytorialnej, ćwiczenia ognista burza 26
Strzelanie z przeciwpancernego Javelina.
Autor. DWOT
Reklama