- WIADOMOŚCI
Żołnierze WOT w samym środku Ognistej Burzy
Ćwieczenie Ognista Burza 26 było jedną z części składowych „Bursztynowego Obrońcy. W całych ćwiczeniach wzięło udział ponad sześć tysięcy żołnierzy. Wojska Obrony Terytorialnej były reprezentowane m.in przez dwie brygady 4 Warmińsko-Mazurską Brygadę Obrony Terytorialnej oraz 5 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej.
Autor. DWOT
Podczas działań taktycznych na poligonie w Orzyszu żołnierze strzelali z broni osobistej jak i przeciwpancernej, ale również szkolili się z użycia bezałogowców. Wymagające warunki pogodowe stanowiły dodatkowy sprawdzian umiejętności i charakteru. Przez ponad tydzień terytorialsi prowadzili działania w warunkach maksymalnie zbliżonych do rzeczywistych – zarówno w dzień, jak i w nocy. W ramach ćwiczenia realizowano zadania:
- rozpoznawcze
- ochronę infrastruktury krytycznej
- zabezpieczanie kluczowych szlaków komunikacyjnych
- wsparcie działań ratowniczych
Autor. DWOT
Autor. DWOT
Autor. DWOT
Autor. DWOT
