Reklama

Siły zbrojne

Żołnierze 17WBZ ćwiczyli w terenie zurbanizowanym

17WBZ walka w mieście wojsko polskie
Autor. st. szer. spec. Patryk Szymaniec/17WBZ

Żołnierze 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej zorganizowali ćwiczenia poza granicami poligonu. Areną ich działań była wieś Święty Wojciech niedaleko Międzyrzecza (Lubuskie), w którym stacjonują – poinformowała w środę rzecznik prasowy 17WBZ w Międzyrzeczu por. Anna Dominiak.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Scenariusz wtorkowych (16 maja br.) zajęć zawierał wiele elementów, m.in. spotkanie z władzami administracji publicznej, reagowanie na wzburzone grupy dywersyjne, wybuchy, kontakt ogniowy z przeciwnikiem czy pierwszą pomoc czy ewakuację medyczną rannych z pola walki.

Rzeczniczka prasowa 17WBZ w Międzyrzeczu wskazała, że biorący udział w manewrach żołnierze z 1 batalionu piechoty zmotoryzowanej Ziemi Rzeszowskiej wychodzą poza place ćwiczeń i strzelnice, aby środowisko, w którym trenują, było jak najbardziej realne. Podczas wtorkowego ćwiczenia zmotoryzowani musieli najpierw rozpoznać teren pod kątem zagrożenia.

Reklama
Autor. st. szer. spec. Patryk Szymaniec

Czytaj też

Autor. st. szer. spec. Patryk Szymaniec/17WBZ

"Planowanie i prowadzenie obrony jest jednym z najważniejszych elementów szkolenia, które ma na celu przygotować żołnierzy do działań zarówno podczas kryzysu, jak i podczas operacji w trakcie otwartego konfliktu, dlatego działania w terenie najbardziej zbliżonym do potencjalnego pola walki są tak ważne" - wskazała por. Dominiak.

W ćwiczeniach z żołnierzami 17WBZ uczestniczyli uczniowie z klasy mundurowej CKZiU w Międzyrzeczu.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama