Reklama

Siły zbrojne

Zmiany w CSWOT. Ppłk Dariusz Kozłowski nowym zastępcą komendanta

ppłk Dariusz Kozłowski, nowy zastępca komendanta CSWOT w Toruniu, fot. CSWOT
ppłk Dariusz Kozłowski, nowy zastępca komendanta CSWOT w Toruniu, fot. CSWOT

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej ma nowego zastępcę komendanta. Jest nim dotychczasowy zastępca dowódcy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej ppłk Dariusz Kozłowski.

Ppłk Kozłowski 21 czerwca br. objął stanowisko zastępcy komendanta (którym jest płk Krzysztof Leszczyński) Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu, a w konsekwencji zastąpił na tym stanowisku ppłk. Artura Inczewskiego.

Ppłk Kozłowski w 2016 roku został wyznaczony na stanowisko Dowódcy Batalionu w 5. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. W tej jednostce od września 2020 roku zajmował stanowisko zastępcy dowódcy. Wcześniej, w 2012 roku ppłk Kozłowski objął funkcję oficera łącznikowego w sztabie 1 Brygady Pancernej w Wesołej, pełnił następnie służbę w 1 WBPanc. na różnych stanowiskach.

Pierwszy stopień oficerski otrzymał w 1995 roku, wtedy też rozpoczął służbę w 9. Brygadzie Zmechanizowanej na stanowisku dowódcy plutonu. Swoją służbę wojskową natomiast rozpoczął w 1994 roku, jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych, a następnie jako słuchacz Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

Ppłk Dariusz Kozłowski jest również absolwentem studiów magisterskich na kierunku Zarządzania i Marketingu oraz studiów podyplomowych w zakresie służby cywilnej, administracji publicznej, zarządzania jednostkami terenowymi oraz rozwoju regionalnego i lokalnego realizowanych w Akademii Podlaskiej w Siedlcach. W 2012 roku ppłk Kozłowski ukończył także w Akademii Obrony Narodowej, studia podyplomowe na kierunku Współpraca Cywilno-Wojskowa.

Reklama
Reklama

Objęcie stanowiska zastępcy komendanta CSWOT jest kolejnym wyzwaniem w mojej dotychczasowej służbie. Zebrane dotychczas doświadczenia będę starał się wykorzystać i wdrożyć w dalszym rozwoju Centrum.

ppłk Dariusz Kozłowski

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego realizuje swoje zadania od 2018 roku. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.

Komentarze