Reklama

Siły zbrojne

Zmiana warty w Bolesławcu. 1. Dywizja Kawalerii przejmuje obowiązki 3. Dywizji Piechoty

Autor. Sgt. Jacob Nunnenkamp/dvidshub.net

W Bolesławcu nastąpiła oficjalne przekazanie kontroli nad grupą zadaniową. Na miejsce 3. Dywizji Piechoty wejdzie 1. Dywizja Kawalerii.

Grupa zadaniowa Marne była zaangażowana w działania mające na celu zwiększenie interoperacyjności oraz wsparcie grup bojowych NATO w regionie. Przekazanie władzy zostało przeprowadzone pod nadzorem gen. broni Charlesa Costanzy, dowódcy generalnego V Korpusu. Podkreślił on konieczność budowania dalszych zdolności i gotowości w regionie. W Europie jest rozmieszczonych około 4500 żołnierzy z różnych jednostek 1. Dywizji Kawalerii.

Generał dywizji Chris Norrie, dowódca 3. Dywizji Piechoty, podsumował osiągnięcia Grupy Zadaniowej Marne podczas jej rozmieszczania i pochwalił wysiłki swoich żołnierzy w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

„Zrobiliście to wszystko, chroniąc i służąc wschodniej flance NATO, będąc stale gotowi odstraszyć każdego przeciwnika, który próbowałby wyrządzić nam krzywdę” – powiedział Norrie.

Norrie poświęcił także chwilę, aby przekonać zespół 1. Dywizji Kawalerii o znaczeniu misji. „Pamiętajcie, że wśród Was są najwybitniejsze osobistości z 32 krajów partnerskich, które stoją ramię w ramię z wami, gdy w dalszym ciągu dbacie o bezpieczeństwo naszej demokracji” – dodał.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama