Reklama

Siły zbrojne

„Zawody” rosyjskiej piechoty morskiej w Kaliningradzie

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

W dniach 16-20 czerwca w Obwodzie Kaliningradzkim odbędą się zawody wojsk zmechanizowanych piechoty morskiej i wojsk obrony wybrzeża Rosji pod nazwą  „Bałtyckie wojenno-morskie derby 2014”. Wezmą w nich udział załogi transporterów opancerzonych reprezentujące wszystkie floty rosyjskiej marynarki wojennej. 

Jak informuje ministerstwo obrony Rosji, zawody odbędą się na morsko-lądowym poligonie Floty Bałtyckiej Chmielewka w Obwodzie Kaliningradzkim. Udział w nich weźmie 17 załóg wyłonionych w eliminacjach Floty Pacyfiku, Północnej, Czarnomorskiej, Bałtyckiej i Flotylli Kaspijskiej. Każdą z nich będzie reprezentować jeden transporter opancerzony BTR-80 lub znacznie unowocześniony BTR-82A, z którego załogi będą korzystać na zmianę.

Zadania będą sprawdzać umiejętności kierowania pojazdem w trudnym teren i prowadzeniu ognia z broni pokładowej do różnego typu celów. Do obserwacji i oceny wyników zostaną wykorzystane bezzałogowe pojazdy latające. Prócz tego zostanie sprawdzona sprawność fizyczna i wyszkolenie załóg na torze przeszkód, podczas strzelanie z broni ręcznej i rzucania granatem do celu. 

 „Bałtyckie wojenno-morskie derby 2014” pod względem formuły mają wiele wspólnego z niedawno przeprowadzonymi w pobliżu granicy z Ukrainą zawodami „Awiadarts 2014”. Realizacja tego typu imprezy w Kaliningradzie ma stanowić sygnał dla sąsiednich krajów, takich jak Polska, Litwa, Łotwa i Estonia. 

Reklama

Komentarze (5)

 1. gkgj

  BEZ MISTRALA TO NIE ZAWODY TO PORAŻKA ;)

 2. rolo

  mistrala im brakuje,ale sojusznicy z francji im sprzedają.

 3. dddd

  Teraz to nazywają "ZAWODY" hehe śmieszni są jak nie wiem co ;)

 4. Jack Luminous

  Jak sie rozpedza chlopaki na tych zawodach to z Krolewca do Budapesztu dojada.

 5. Pomorzanin

  "Sygnał"? Jaki sygnał? Jak dla mnie to zwykłe zawody, a szkoda, że i u nas nie ma woli, ochoty i pieniędzy na podobne ćwiczenia i zawody.

Reklama