Reklama

Siły zbrojne

Zatrzymania żołnierzy zamieszanych w handel narkotykami

Fot. Sylwia Guzowska/ŻW.
Fot. Sylwia Guzowska/ŻW.

Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej poinformował o zatrzymaniu 6 żołnierzy z jednostek wojskowych z garnizonów w Zielonej Górze i Międzyrzeczu oraz 2 osób cywilnych podejrzanych o posiadanie i handel znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych.

Zatrzymania dokonali 15 października br. żołnierze Żandarmerii Wojskowej z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu, we współdziałaniu z funkcjonariuszami Policji i Straży Granicznej. U kolejnych 4 żołnierzy trwają aktualnie czynności przeszukania - podaje Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej ppłk Paweł Durka.

Zatrzymania poprzedzone były czynnościami prowadzonymi od kilku miesięcy przez Oddział Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu w sprawie nielegalnego obrotu środkami odurzającymi na terenie jednostek wojskowych województwa lubuskiego.

Jak podaje ppłk Paweł Durka, w trakcie przeprowadzonych dotychczas czynności oraz w wyniku czynności procesowych przeprowadzonych w dniu dzisiejszym, w tym przeszukań w miejscach zamieszkania i miejscach pełnienia służby podejrzanych ujawniono i zabezpieczono znaczne ilości środków odurzających.

Reklama

Komentarze (6)

 1. kzet69

  W Warszawie zatrzymano w MON pułkownika WP pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji. I to jest news, a nie ze w jakimś garnizonie ktoś dragami handlował....

  1. tak aby cię zdenerwować

   Latający nad USS Donaldem Cookiem rosyjski Su-24 nie miał bomb i rakiet, tylko gondolę zamontowaną pod kadłubem, która według rosyjskiego czasopisma Rossiyskaya Gazeta [2] zawierała elektroniczny przyrząd wojenny zwany Jibiny. Podczas fazy zbliżania się przyrząd ten miał zneutralizować wszystkie radary niszczyciela, urządzenia kontrolne, systemy informacyjne itp. Innymi słowy, ten wszechpotężny obecnie używany i montowany system Aegis w celach obronnych nowoczesnych okrętów NATO został wyłączony jak telewizor pilotem. Rosyjski Su-24 symulował następnie atak na Donalda Cooka rakietami, który przedtem został dosłownie ogłuszony i oślepiony. Jak podczas ćwiczeń, nieuzbojony rosyjski samolot powtórzył manewr ataku rakietami 12 razy, po czym oddalił się.

 2. Moshe Schwantz

  A chcieli chłopaki sobie trawki zapalić, bo kumple z cywila przyjechali. A chlanie wódy takie niemodne.

 3. Drągal

  a slyszałem coś o ruskich szpionach,a tu takie male cóś

 4. TT

  Kradną paliwo, handlują prochami. .. Czas profesjonalistów? Siła charakteru, moc, możliwości...

 5. tomek

  WICEPREMIER SIEMONIAK niech publicznie wyjaśni postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowie na pytania: Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z wydziału operacyjno-rozpoznawczego ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań, co to oznacz a i jaka jest wartośc dowodowa takiego rozpytania nie muszę tłumaczyc. Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A SIEMONIAK niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 5 lat na temat zakresu i wyników kontroli.

 6. enk1du

  Tymczasem w WP...

Reklama