Reklama

Siły zbrojne

Wzrost zagrożenia zamachem. USA zaostrza środki bezpieczeństwa

Fot. Konstantin von Wedelstaedt/wikipedia
Fot. Konstantin von Wedelstaedt/wikipedia

Zaostrzono środki bezpieczeństwa na lotniskach, z których odlatują samoloty do USA. Jak informuje Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych, jest to związane ze wzrostem zagrożenia terrorystycznego. Szczególnie dotyczy ono lotów z Europy i Bliskiego Wschodu do Ameryki. 

NSA poinformowała, że podległy Al-Kaidzie syryjski Front Nusra oraz działająca na terenie Jemenu Al-Kaida Półwyspu Arabskiego (AQAP) współpracują przy próbie wytworzenia ładunku wybuchowego niewykrywalnego dla stosowanych na lotniskach urządzeń.

Jak informuje agencja Reutera, w związku z tym zagrożeniem władze USA porozumiały się ze służbami krajów, których dotyczy największe zagrożenie w celu wzmocnienia środków bezpieczeństwa. Szczególnie dotyczy to możliwości przenoszenia ładunków w butach czy urządzeniach elektronicznych.

Osoby wybierające się drogą lotniczą do Stanów Zjednoczonych proszone są o pojawienie się na lotniskach wcześniej niż zwykle i okazanie pewnej dozy wyrozumiałości, ze względu na dłuższy czas i większą dokładność kontroli. Amerykanie szczególnie obawiają się ryzyka zamachu bombowego, dokonanego przez lecących z Europy do USA pasażerów posługujących się zachodnimi paszportami.

Reklama

Komentarze

    Reklama