Siły zbrojne

Wyrzutnie Topol dłużej w reżimie patrolowania

  • Rosjanie chcą zwiększyć czas przebywania poszczególnych strategicznych wyrzutni patrolowych w reżimie patrolowania – fot. topwar.ru

W rosyjskich strategicznych wojskach rakietowych RWSN trwają prace nad zwiększeniem czasu ciągłego przebywania w reżimie patrolowania mobilnych wyrzutni rakiet balistycznych z 20 do 30 dni.O zamierzeniu zwiększenia czasu, w jakim mobilne wyrzutnie rakiet balistycznych „Topol”, „Topol-M” i „Jars” są w ciągłym ruchu, poinformował agencje Interfaks zastępca oddziału gotowości bojowej RWSN. W tym celu realizuje się zadania poprawiające zabezpieczenie materiałowo – techniczne systemów rakietowych znajdujących się na stanowiskach polowych.

Czytaj- Rosja zwiększa liczbę rakiet manewrujących – odpowiedź na polskie plany dotyczące okrętów podwodnych?

Według rosyjskiego ministerstwa obrony, w tej chwili ponad 30% pułków rakietowych oraz jednostek wsparcia i ochrony znajduje się w podniesionej gotowości bojowej i wykonują zadania zabezpieczające dyżury bojowe na stanowiskach polowych. Z założenia ma to ułatwić skryte wejście na pozycje startowe kompleksów rakietowych, by np. odpowiedzieć na niespodziewany atak.

Zobacz również: Rosjanie wystrzelili z silosu rakietowego nowego satelitę wojskowego

Rosjanie zintensyfikowali działania zabezpieczające bezpieczeństwo i skuteczność mobilnych wyrzutni rakietowych. W okresie letnim będzie w sumie wykonanych ponad 100 zadań związanych z taktycznym przygotowaniem poszczególnych pułków RWSN oraz sztabów.

(MD)

Komentarze