Reklama

Siły zbrojne

Wypadek z udziałem pojazdu przeciwlotników

Fot. Archiwum 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej
Fot. Archiwum 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej

Na Obwodnicy Trójmiasta doszło do wypadku z udziałem samochodu należącego jednej z jednostek 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. Podszkodowanych jest dwóch żołnierzy.

W odpowiedzi na pytania Defence24.pl ppłk Marek Pawlak z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych poinformował, że w czwartek nad ranem na Obwodnicy Trójmiasta doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu Ził-131 oraz cywilnej ciężarówki, która najechała na tył stojącego Ził-a.

Poszkodowanych zostało dwóch żołnierzy, przewieziono ich do szpitala, ucierpiał także kierowca samochodu cywilnego. Asp. sztab. Marcin Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku powiedział Defence24.pl, że zdarzenie jest uznawane za wypadek.

Wspomniany Ził-131 to samochód transportowo-załadowczy, używany w zestawach przeciwlotniczych Newa-SC. Płk Pawlak zaznaczył, że samochód był pusty – nie przewoził ładunku. Do jego zatrzymania doszło w wyniku awarii. Wcześniej poruszał się w wojskowej kolumnie, natomiast po awarii pozostał na Obwodnicy Trójmiasta do czasu zdarzenia.

Żołnierze, jak i pojazd należeli do jednej z jednostek 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. W jej skład wchodzi m.in. sześć dywizjonów rakietowych obrony powietrznej, wykorzystujących kilkanaście zestawów Newa-SC. W perspektywie będą one zastępowane przez nowe zestawy Patriot z systemem IBCS, pozyskane w programie Wisła oraz systemy Narew.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.