Reklama

Siły zbrojne

Wypadek podczas szkoleń

KUB, wypadek, przeciwlotniczy, przeciwlotnicy
Potrójna wyrzutnia SPU 2P25 zestawu 2K12 Kub.
Autor. Maciej Szopa/Defence24.pl

12.Szczecińska Dywizja Zmechanizowana poinformowała, że wczoraj podczas ćwiczeń miał miejsce wypadek w wyniku którego ranny został operator jednej z maszyn.

„Wypadek w trakcie szkolenia. 17 czerwca koło południa, w czasie szkolenia na placu ćwiczeń 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego w Zegrzu Pomorskim doszło do wypadku z udziałem żołnierza 8. pułku w trakcie pracy bojowej na zestawie przeciwlotniczym” - napisała dywizja na X.

„W wyniku uderzenia elementem obrotowym anteny obrażeń doznał operator-elektromechanik stacji. Na miejsce zdarzenia wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej decyzją lekarza, żołnierza przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Koszalinie” - dodała

W tej chwili okoliczności wypadku są badane przez koszalińską Żandarmerię Wojskową.

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

 1. RAF

  Za duzo tych wypadkow w krotkim czasie. Nalezaloby dokladnie zbadac czy nie dochodzi do sabotazu, ale kto ma to zrobic jak polskie panstwo to znowu ....... i kamieni kupa, jak z rozbrajajaca szczeroscia wyznal Bartlomiej Sienkiewicz.

  1. Dudley

   Gdzie ty widzisz tu możliwość sabotażu? To po prostu niski stopień wyszkolenia, i nie przestrzeganie zasad BHP, jak w każdej robocie. Jak wojsko więcej czasu spędza na granicy, jak na szkoleniu, to czemu się dziwić?

 2. MiP

  To w Koszalinie jeszcze z tych zabytkowych Kub-ów korzystają..... 20 lat temu były tam i Krug-i

Reklama