Reklama

Siły zbrojne

WOT jedzie na poligon w Nowej Dębie

Fot. 3BOT
Fot. 3BOT

W sobotę żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczną pierwsze w tym roku szkolenie zintegrowane. Zajęcia będą prowadzone na poligonie w Nowej Dębie oraz w rejonach odpowiedzialności batalionów.

„Żołnierze z rzeszowskiego Batalionu Lekkiej Piechoty i kompanii dowodzenia 3. PBOT rozpoczną szkolenie zintegrowane, które jest podsumowaniem dwóch modułów szkoleniowych, szkolenia indywidualnego i specjalistycznego” – powiedział rzecznik brygady kpt. Witold Sura.

Zajęcia będą prowadzone na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Nowej Dębie. „Ćwiczenie to będzie też okazją do wyrównania poziomów wyszkolenia żołnierzy w danym module. W ostatnich dniach zostanie przeprowadzona ocena wyszkolenia poprzez wykonanie pętli taktycznej” – dodał kpt. Sura.

Z kolei w następnym tygodniu szkolenie zintegrowane rozpocznie batalion OT z Jarosławia. Żołnierze po raz pierwszy zajęcia odbędą w rejonie odpowiedzialności 34. Batalionu Lekkiej Piechoty w powiatach jarosławskim, przemyskim, przeworskim oraz lubaczowskim. Natomiast strzelania specjalistyczne odbędą na poligonie w Nowej Dębie.

Szkolenie zintegrowane jest jedną z form szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Odbywa się w trybie szkolenia poligonowego. Dzięki niemu żołnierze w formie praktycznej podnoszą swoje umiejętności indywidualne, specjalistyczne oraz zespołowe.

Reklama
Reklama

Dowódca 3. PBOT płk Dariusz Słota wyjaśniał, że każdy żołnierz WOT, raz w roku jest zobowiązany odbyć 14-dniowe szkolenie zintegrowane.

„Ma ono na celu podsumować i uporządkować nabytą wiedzę, którą żołnierze pozyskali w toku szkolenia na poszczególnych etapach. Dodatkowo szkolenie zintegrowane w istotny sposób urealnia praktyczne działania i bardzo pozytywnie wpływa na zgranie żołnierzy w pododdziale” – powiedział płk Słota.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama