Siły zbrojne

Wojsko szuka symulatorów F-16

Fot. Gerard van der Schaaf/Flickr, CC BY 2.0
Fot. Gerard van der Schaaf/Flickr, CC BY 2.0

Inspektorat Uzbrojenia opublikował informację dotyczącą analizy rynku w zakresie pozyskania „Taktycznego systemu symulatorowego symulacji lotów samolotów F-16C/D Block 52+”. Na zgłoszenia zainteresowanych podmiotów resort czeka do połowy marca.

Zgodnie z ogłoszeniem, IU rozpoczął analizę rynku w ramach fazy analityczno-koncepcyjnej. Dotyczy ona możliwości pozyskania taktycznego systemu symulatorowego symulacji do lotów maszynami F-16C/D Block 52+. Jej celem jest opracowanie, w oparciu o nią, Studium Wykonalności oraz Wstępnych Założeń Taktyczno-Technicznych.

Chętne do udziału w analizie rynku firmy mają do resortu obrony narodowej złożyć dokumenty, które zawierać będą m.in. dane na temat doświadczeń w zakresie opracowywania i produkcji systemów symulatorowych, zwłaszcza przeznaczonych do maszyn F-16 oraz informacje czy firma w przeszłości realizowała dostawę tego typu sprzętu. Dokumentacja zawierać ma również ogólny opis techniczny oferowanego przez firmę systemu dla wskazanego typu F-16, który zapewniać ma: 

  • pełną symulację wszystkich systemów samolotu w polskiej konfiguracji sprzętowej i oprogramowaniu;
  • możliwość wykonywania symulowanych lotów w różnych warunkach atmosferycznych i konfiguracjach, tankowania w powietrzu oraz prowadzenia treningu z sytuacji awaryjnych;
  • możliwość prowadzenia szkolenia taktycznego grupy co najmniej 4 załóg;
  • możliwość współpracy w sieci w innymi centrami symulatorowymi.

Co więcej, IU zastrzega, że oferowany przez daną firmę system musi być aktualnie produkowany („nie ma etapie konstrukcyjnym”).

W zależności od potrzeb IU zakłada możliwość przeprowadzenia dialogu technicznego.

Fragment ogłoszenia IU

Na zgłoszenia do udziału w analizie rynku resort czeka do 16 marca 2018 roku. Zakłada się również możliwość przedłużenia terminu, jeżeli nie zostaną osiągnięte cele określone w przedmiocie ogłoszenia. Po zakończeniu analizy otrzymanych zgłoszeń IU prześle zapytanie RFI do wybranych przez siebie podmiotów.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.