Siły zbrojne

Wojsko-polskie.pl w nowym wydaniu

Fragment nowego serwisu wojsko-polskie.pl / wojsko-polskie.pl
Fragment nowego serwisu wojsko-polskie.pl / wojsko-polskie.pl

Uruchomiliśmy nowoczesny serwis wojsko-polskie.pl - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. Mają w nim być m.in. aktualne informacje dot. pomocy wojska na terenach podtopionych na południu kraju.

"Wszystkie informacje o tym, czym żyją Siły Zbrojne m.in. o pomocy poszkodowanym w wyniku podtopień, już w jednym miejscu w internecie. Dziś uruchomiliśmy nowoczesny i funkcjonalny serwis wojsko-polskie.pl." - napisał w czwartek na Twitterze minister Błaszczak.

Minister obrony w swoim wpisie zachęcił też internautów do odwiedzin nowego serwisu. Szef MON na Twiterze zamieścił także informację o pomocy jakiej wojsko udziela na terenach podtopionych. Poinformował, że żołnierze właśnie ruszają na pomoc w woj. świętokrzyskim.

"Kilkuset żołnierzy z ciężkim sprzętem od wczoraj pomaga na podtopionych terenach w woj. małopolskim, podkarpackim i śląskim. Na wniosek wojewody zdecydowałem, że wojskowi rozpoczną akcję usuwania skutków żywiołu także w woj. świętokrzyskim. Żołnierze już ruszają na pomoc" - napisał Błaszczak.

Z powodu trwających od wtorku intensywnych opadów deszczu doszło do podtopień na południu kraju. Dla Małopolski, Świętokrzyskiego, Lubelskiego, Podkarpacia i na Dolnego Śląska wydano ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego, najwyższego stopnia.

Źródło:
PAP

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.