Reklama

Siły zbrojne

WOFiTM o zakupach w dobie pandemii

Fot. MON via Twitter
Fot. MON via Twitter

Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej poinformował o rozwiązaniach, z których korzysta pozyskując asortyment medyczny niezbędny do zabezpieczenia przed pandemią korona wirusa.

Jak informuje oficer prasowy WOFiTM w przypadku asortymentu, który nie jest produktem priorytetowym, ale stanowi zabezpieczenie dalszych przewidywanych potrzeb, przyjęto procedurę uproszczoną w stosunku do zwykle stosowanych zapytań ofertowych. Mimo to przewiduje ona publikację zapytań ofertowych na stronie internetowej. Takie działanie umożliwia złożenie ofert szerszemu gronu dostawców, co w ocenie Ośrodka, stanowi dopełnienie zasady uczciwej konkurencji, stanowiącej jeden z filarów zakupów realizowanych przez sektor publiczny.

Droga w celu pozyskiwania asortymentu priorytetowego, stanowiącego odtworzenie naruszonych w zaistniałej sytuacji zapasów, Ośrodek stosuje procedurę zakupu bezpośredniego. Procedura nie przewiduje publikacji zapytań ofertowych na stronie internetowej WOFiTM, a jedynie skierowanie bezpośredniego zamówienia do dostawcy

por. Małgorzata Ziegenhagen-Przepiórka

 

* * *

Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej w Celstynowie jest jedyną jednostką centralnie zaopatrującą polską armię w produkty lecznicze, wyroby medyczne i sprzęt służby zdrowia. Pozyskiwany asortyment obejmuje zarówno produkty lecznicze, wyposażenie ambulatoriów i szpitali dostępne na rynku cywilnym, jak również specjalnie zaprojektowane na potrzeby polskich Sił Zbrojnych zestawy medyczne, szpitale polowe, sale opatrunkowe i samochody sanitarne. Ośrodek stanowi jeden z filarów gospodarowania środkami niezbędnymi do zabezpieczenia jednostek wojskowych w kraju i poza jego granicami. WOFiTM odpowiada za realizację zadań związanych z planowaniem, zakupem, przechowywaniem oraz dystrybucją zakupionego wyposażenia i leków. Nierzadko są to zadania realizowane w trybie pilnym z uwagi na potrzeby pojawiające się nagle np. zagrożenia epidemiologiczne.

Komentarze (3)

 1. Leon zawodowiec

  Okazuje sie ze to nasz ukochany INSPEKTORAT WSPARCIA jest odpowiedzialny za brak wsparcia szpitali wojskowych i podleglyych ośrodków

 2. Medicos

  Co tam maja na magazynie? NIC No to nie nowość bo szpitalom wojskowym nawet wacikow nie dawali

  1. M.Z.P.

   Szanowny Panie, wiedzę o aktualnym stanie asortymentowym posiadają tylko wybrane osoby zatrudnione w WOFiTM oraz wyżsi przełożeni. Reprezentuje Pan zatem WOFiTM czy Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych?

 3. Logistyk z Jastrzębia

  Celestynów to taki składzik Nawet nie certyfikuja dostawców SZKODA GADAĆ

  1. Tom

   bo każdy przetarg to min. 60% cena a reszta to już mało kogo obchodzi