Reklama

Siły zbrojne

Wietnam chce kupić austriackie drony

Siły morskie Wietnamu chcą kupić dron S-100 Camcopter– fot. M.Dura
Siły morskie Wietnamu chcą kupić dron S-100 Camcopter– fot. M.Dura

Przedstawiciele sił morskich Wietnamu prowadzą rozmowy z austriacką firmą Schiebel na temat zakupu bezzałogowego śmigłowca S-100 Camcopter.

Informacja o możliwym zakupie dronu S-100 Camcopter przez Wietnam pojawiła się w czasie wystawy Singapore Airshow 2014. Bezzałogowiec tam prezentowany był wyposażonym.in. w głowicę optoelektroniczną MX-10 (firmy L-3 WESCAM) oraz radar PikoSAR (firmy Selex ES).

W związku z dużym zainteresowaniem tym bezzałogowcem firma Schiebel planuje zorganizować demonstrację dronu S-100 w szeregu krajów Azji południowo wschodniej. Swoje zainteresowanie takim pokazem miały już wyrazić: Wietnam, Indonezja, Malezja, Tajlandia i Singapur. Wcześniej analizę możliwości tego system prowadzili przedstawiciele Nowej Zelandii i Australii.

Wietnam przygotowując się do kupna dronów Camcopter chciałby wykorzystać te bezzałogowce na pokładzie dwóch nowych korwet typoszeregu SIGMA typu 9814, które zamówiono w holenderskiej stoczni DSNS (Damen Schelde Naval Shipbuilding). Będzie to o tyle łatwe, że korwety SIGMA były wcześniej przygotowywane do współpracy z bezzałogowymi śmigłowcami S-100.

Reklama

Komentarze

    Reklama