Reklama

Siły zbrojne

Wielka Brytania: Rosyjski okręt podwodny złapany w sieci rybackie?

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Wszystko wskazuje na to, że na wodach terytorialnych Wielkiej Brytanii u wybrzeży Szkocji wpadł w sieci rybackie rosyjski okręt podwodny.

W Wielkiej Brytanii ruszyło postępowanie wyjaśniające dotyczące tego jaki wielki obiekt wplątał się w sieci rybackie niewielkiego kutra rybackiego „Aquarius” (o długości 19 m).

Wypadek miał miejsce na wodach o głębokości ok. 110 m znajdujących się 10 Mm na wschód od przylądka Butt of Lewis (najbardziej na północ wysuniętego fragmentu wyspy Lewis). Podejrzenie padło na Rosjan, ponieważ zgodnie z oficjalnym komunikatem żaden okręt należący do NATO, a przede wszystkim do Wielkiej Brytanii nie wykonywał zadań w tym czasie i w tamtym rejonie.

Obsługiwany przez czterech rybaków kuter ciągnął dwie sieci, ale jedna z nich nagle zaczęła się przesuwać przed dziób. Druga pozostawiając z tyłu zaczęła zagrażać śrubom kutra, który musiał manewrować. Trwało to ponad 15 minut i skończyło się ucięciem liny sieci. Mając problemy ze sterem rybacy musieli poprosić o asystę okrętu ratowniczego.

Reklama

Komentarze (14)

 1. rudi

  kolejny raz przekazuję gratulacje redakcji za to że potrafiła skupić przy sobie tak wyrobionych czytelników.... Widać od razu że portal prowadzony przez profesjonalistów to i przyciąga odpowiednie poziomem czytelników audytorium. A swoją drogą to naprawdę nie rozumiem roli moderowania na D24. Jest chyba tylko z obawy żeby nie wpadło tu zbyt dużo "rosyjskich trolli", natomiast trollowanie w drugą stronę jest jak najbardziej mile widziane :) Szkoda, bo dzięki temu macie dość kiepską opinię wśród poważnych miłośników wojskowości.

  1. miłośnik

   Jeżeli nie odpowiada ci D24 to poco tu zaglądasz? "poważny specjalisto wojskowości...

 2. Pesymista

  Oficjalnie wojny nie ma,nie oficjalnie wojna rozpoczęta.

 3. jang

  ależ to był okręt podwodny marynarki węgierskiej lub szwajcarskiej.Poznać było po sposobie szarpania sieci

 4. Adaśko

  A co jeżeli to był płetwal błękitny?!

  1. podbipieta

   To był płetwal czerwony.

 5. sorbi

  Sowieci oczywiście zaprzeczą i powiedzą, że to była wyjątkowo duyża makrela, czy coś w ten sowiecki deseń. Swoją drogą ciekaw jestem ile okrętów podwodnych czerwonych "wyzwolicieli" płoszy ryby na naszych wodach terytorialnych. Znając ich to pewnie leżą na dnie i w Zatoce Gdańskiej

  1. piotr

   dlaczego twierdzisz ze sowieci zaprzecza ,skoro tak naprawde to niewiadomo czy to okret ,moze cos innego no i oczywiscie czy to Ruski ,nie pisz bzdur chyba ze masz jakies dodwody na to ze to Rosyjski okret .

  2. rabarbarus

   Powiedzą, że taki okręt podwodny można kupić w każdym sklepie ze sprzętem wędkarskim. Podobnie jak czołgi kupuje się w donbaskiej wersji GieeSu, a pełne umundurowanie i uzbrojenie rosyjskie oraz wozy Tigr kupuje się w sklepach surwiwalowych.

  3. Misz

   Rosja nie zaprzeczy bo nikt nie udowodnił że to ich okręt, ja mogę powiedzieć że to był okręt Izraela i taką samą będzie to miało wartość, czyt. żadną.

 6. piotr

  wszystko wskazuje czy napewno to Rosyjski ,obawiam sie ze to tylko przypuszczenia ,spowodowane nagonka na Rosjie .

  1. TT

   A te wszystkie prowokacje z użyciem lotnictwa i straszenie Danii atakiem nuklearnym to też nagonka na roSSję czy może roSSja sama się prosi żeby ją tak postrzegać?

 7. omega

  Tak się Rosja boi NATO że trzyma się AŻ 10 Mm od Szkocji ;-)

  1. katapulta

   kto wie, może Szkoci chcą ogłosić Szkocka Republikę Ludową...

 8. murison

  A nimrodów sie pozbyli...

 9. podbipięta

  Pisałem już tu ze 4 dni temu nazad by moskiewskie OP w sieci poławiac.A tu masz.Brytole już to stosują.

 10. mariner

  To jedynie podejzenie, prawda ? Moze warto przypomniec ze pare lat temu amerykanski okret podwodny wynurzajac sie zatopil japonski statek rybacki :)

 11. krzysztof grabowski ex r/o PPDIUR Gryf

  Morze Ochockie trawler szczecinskiego Gryfa wylowil rosyjski okret podwodny pamietacie

 12. Berkin

  Z tego wynika, że kutry rybackie powinny być standardowo wyposażone w torpedy :)

  1. Dominick

   Albo, że każdy polski okręt w sieci rybackie ;)

  2. Marcin

   Albo fregaty w sieci rybackie :)

  3. pyton

   Raczej okręty w sieci - wyjdzie taniej i nie będziemy "drażnić Rosji"!

 13. hp7

  To już wiemy, w którą stronę pójdzie modernizacja marynarki wojennej ;)

  1. laik

   tanio i jak widać dość skutecznie ;)

  2. pyton

   Kupią sieci!

 14. michał

  Wiem że to skrajna złośliwość, ale szkoda, że nie zablokował śruby.

Reklama