Reklama

Siły zbrojne

WAT zaprasza na Wirtualny Dzień Otwarty!

Już w sobotę 20 czerwca 2020 roku od godz. 11:00 Wojskowa Akademia Techniczna zaprasza na Wirtualny Dzień Otwarty. Kandydaci poznają ofertę kształcenia, bazę naukowo-dydaktyczną oraz możliwości jakie uczelnia oferuje studentom w zakresie rozwoju naukowego, rozwijania pasji i zainteresowań. Zdradzamy w jaki sposób można będzie skorzystać z tego zaproszenia.


Wirtualny Dzień Otwarty odbędzie się za pośrednictwem oficjalnych profili w mediach społecznościowych oraz strony internetowej Wojskowej Akademii Technicznej.

 

O przygotowaniach do wydarzenia informuje nas Ewa Jankiewicz, rzecznik prasowy WAT.

W oczekiwaniu na Wirtualny Dzień Otwarty Wojskowej Akademii Technicznej zachęcamy do śledzenia najnowszych informacji na stronie wydarzenia na Facebooku, dołączenia do grupy Samorządu Studentów WAT poświęconej naborowi na studia w 2020 roku oraz zapoznania się informacjami na temat rekrutacji. Do zobaczenia 20 czerwca o godz. 11.00!

Ewa Jankiewicz, rzecznik prasowy WAT

 

Na pytania kandydatów odpowiada sekcja ds. Rekrutacji WAT:

e-mail: [email protected]

tel. 261 837 938, 261 837 939, 261 837 956

Strona wydarzenia na Facebooku - Wirtualny Dzień Otwarty WAT:

https://www.facebook.com/events/807190953143214/

Grupa Samorządu Studentów WAT – nabór na studia w 2020 roku:

https://www.facebook.com/groups/597703950825677/about/

Informacja WAT nt. rekrutacji na studia w 2020 roku:

https://www.wat.edu.pl/dla-kandydatow/zmiany-organizacyjne-w-procesie-rekrutacji/

#ZostańStudentemWAT

#ZostańPodchorążymWAT

Informacje o Wojskowej Akademii Technicznej

Wojskowa Akademia Techniczna jest nowoczesną uczelnią publiczną, która kształci studentów wojskowych i cywilnych. Pełni wiodącą rolę w przygotowaniu wysokiej klasy specjalistów dla Sił Zbrojnych. Studentom wojskowym, kandydatom na oficerów WAT oferuje jednolite studia magisterskie w ramach 11 atrakcyjnych kierunków. Ich programy kształcenia zostały dostosowane do potrzeb sił zbrojnych, a tok studiów wzbogacony o specjalistyczne praktyki w wojskowych centrach szkoleń, jednostkach wojskowych i instytucjach naukowo-badawczych na terenie całego kraju. Absolwenci po ukończeniu studiów wojskowych otrzymują dwa dyplomy: tytuł magistra inżyniera oraz patent oficerski i mianowanie na stopień podporucznika. Mają też zapewnioną pracę jako żołnierze zawodowi. Student studiów wojskowych jest powoływany do służby kandydackiej i tym samym – od pierwszego dnia studiów staje się żołnierzem w czynnej służbie wojskowej. 

Za wyborem studiów wojskowych przemawiają mocne argumenty: 

 • od 1200 zł miesięcznie na I roku – bez podatku – kwota rośnie z kolejnym rokiem studiów, osiągnięciami, stopniami wojskowymi – do 2600 zł na V roku,
 • bezpłatna nauka, zakwaterowanie i wyżywienie,
 • bezpłatna opieka medyczna,
 • bezpłatne umundurowanie, książki i pomoce naukowe,
 • bezpłatny dostęp do obiektów np. strzelnice, trenażery, symulatory, baseny, siłownie,
 • bezpłatny dostęp do specjalistycznych szkoleń i kursów np. skoczka spadochronowego
 • wykształcenie niedostępne na rynku cywilnym, certyfikaty, nagrody i stypendia zagraniczne,
 • dostęp do programu Erasmus+,
 • zniżka 78% na bilet PKP,
 • 100% gwarancji zatrudnienia w wojsku.  

Studia cywilne prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na ponad 20 kierunkach i około 60 specjalnościach. W Szkole Doktorskiej uczelni studia i badania naukowe mogą realizować studenci wojskowi i cywilni.

Znakomicie przygotowana kadra naukowo-dydaktyczna zapewnia wysoką jakość kształcenia a bogate zaplecze laboratoryjne oraz nowoczesna infrastruktura Akademii gwarantują studia na najwyższym poziomie. Absolwenci Wojskowej Akademii Technicznej są dobrze przygotowani w swoich specjalnościach i doskonale radzą sobie na rynku pracy. 

Wojskowa Akademia Techniczna jest uczelnią otwartą i przyjazną dla studentów. Współpracuje z innymi uczelniami akademickimi, ośrodkami naukowo-badawczymi i renomowanymi firmami w kraju i za granicą. W Akademii działa ponad 40 organizacji i kół naukowych, w których podchorążowie i studenci mogą rozwijać swoje pasje. Dobrze zorganizowany kampus akademicki z zespołem domów studenckich i nowoczesnych obiektów sportowo-rekreacyjnych oraz atrakcyjna lokalizacja, blisko centrum Warszawy, ale w pobliżu Kampinoskiego Parku Narodowego, to duży atut Wojskowej Akademii Technicznej.

Szczegóły rekrutacji znajdują się na stronie internetowej uczelni: www.wat.edu.pl

Reklama

Komentarze (3)

 1. Dumnypodchorąży

  Na dniach otwartych i w artykułach super uczelnia, ale to tylko pozory, w rzeczywistości syf jak ich mało

  1. Ukończyłem

   No cóż. Chyba nie 'dumny podchorąży' a powinno być 'były podchorąży', który pisze rozżalony bo nie udało mu się ukończyć tej uczelni. Do tego polecam słownik języka polskiego i ortograficzny

 2. Smutnystudent

  Nie polecam :/

 3. Rezerwa 61

  Polecam wyższą szkołę artylerii i wojsk rakietowych w Toruniu Pozdrawiam stalowe pierniki HAHAHAHA

  1. Torunianka

   Tzw. OSY nie ma już ok. 20 lat ;)

Reklama