Reklama

Siły zbrojne

WAT zaprasza do wspólnego śpiewania z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Autor. Wojskowa Akademia Techniczna

W przeddzień 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Wojskowa Akademia Techniczna zaprasza do świętowania poprzez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i wojskowych z udziałem Chóru Akademickiego WAT pod dyrekcją dr Joanny Korczago.

Reklama

Koncert „ZaśpiewajMY" odbędzie się w środę 9 listopada 2022 o godz. 19.30 w sali kinowej Klubu Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie przy ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 25A. Wstęp wolny.

Reklama

„Podczas tego szczególnego wydarzenia muzycznego będziemy mogli przypomnieć i razem zaśpiewać często zapomniane pieśni patriotyczne, powstańcze i wojskowe, które towarzyszyły naszym rodakom w czasie walk o wolność i niepodległość Ojczyzny. To okazja, by radośnie uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości, jak również poprzez wspólne śpiewanie tych pieśni przywołać w pamięci wszystkich narodowych, często bezimiennych bohaterów i oddać im szacunek i hołd. W repertuarze znajdą się takie utwory jak Warszawianka, Szara piechota, O mój rozmarynie czy Pałacyk Michla. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania" – mówi dr Joanna Korczago, dyrektor artystyczna Chóru Akademickiego WAT.

Czytaj też

Uczelnianemu chórowi, prowadzącemu wspólny śpiew, akompaniować będzie dr Bogumiła Dziel-Wawrowska.

Reklama

ZaśpiewajMY dla Niepodległej!

Reklama

Komentarze

    Reklama