Reklama

Siły zbrojne

W Dęblinie o rozwoju obrony powietrznej Polski

Zestaw Poprad i stacja Soła wystawiana przy okazji konferencji w 2018 roku. Fot. Juliusz Sabak/Defence24.pl
Zestaw Poprad i stacja Soła wystawiana przy okazji konferencji w 2018 roku. Fot. Juliusz Sabak/Defence24.pl

Lotnicza Akademia Wojskowa, wraz z Akademią Marynarki Wojennej, Akademią Wojsk Lądowych, Wojskową Akademia Techniczną, Akademią Sztuki Wojennej organizują Ogólnopolską Konferencję Naukową nt. „Wyzwania i rozwój obrony powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej. Obronność RP XXI wieku”. Defence24.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Konferencja odbędzie się 20–21 października 2021 r. w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. To już trzecia edycja wydarzenia. Poprzednia odbyła się w 2018 roku.

Problematyka konferencji będzie się koncentrować na organizacyjnych, technicznych doktrynalnych i prawnych aspektach rozwoju zdolności obrony powietrznej w Polsce, rozpatrywanych z punktu widzenia prognozowanego rozwoju środków napadu powietrznego i kosmicznego w XXI wieku oraz zmian w międzynarodowym środowisku bezpieczeństwa.

Organizatorzy mają nadzieję, że konferencja będzie okazją do otwartej i merytorycznej dyskusji naukowców, ekspertów cywilnych i wojskowych oraz przedstawicieli przemysłu zbrojeniowego nad przebiegiem trwającego już procesu modernizacji obrony powietrznej oraz jej przyszłymi kierunkami jej rozwoju w bliskiej, średniej i dalszej perspektywie czasu.

Patronem medialnym wydarzenia jest Defence24.pl. Szczegółowe informację na temat konferencji oraz zasad udziału w tym przedsięwzięciu naukowym znajdują się na stronie internetowej Lotniczej Akademii Wojskowej w zakładce "konferencje".

image
Ilustracja: LAW

 

Reklama

Komentarze

    Reklama