Reklama

Siły zbrojne

W czwartek odprawa kierowniczej kadry MON

Prezydent Andrzej Duda podczas ćwiczenia Dragon-17. Fot. Rafał Lesiecki / Defence24.pl
Prezydent Andrzej Duda podczas ćwiczenia Dragon-17. Fot. Rafał Lesiecki / Defence24.pl

W czwartek z udziałem prezydenta, zwierzchnika sił zbrojnych Andrzeja Dudy odbędzie doroczna odprawa rozliczeniowo-koordynacyjna kierowniczej kadry MON i sił zbrojnych.

O udziale prezydenta w odprawie poinformowało w poniedziałek Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Jak co roku częścią spotkania będzie wystąpienie prezydenta. Odprawa odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie.

Będzie to pierwsza odprawa z udziałem nowego kierownictwa MON. Na początku stycznia ministrem obrony narodowej został Mariusz Błaszczak (zastąpił odwołanego Antoniego Macierewicza). Wraz z nowym szefem resortu, który wcześniej kierował MSWiA, do MON przyszli wiceministrowie: Sebastian Chwałek, Tomasz Zdzikot, Wojciech Skurkiewicz i Marek Łapiński oraz szereg urzędników różnego szczebla. W kierownictwie MON pozostał jedynie wiceminister Tomasz Szatkowski oraz szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Leszek Surawski, który tradycyjnie będzie gospodarzem odprawy.

Co roku na odprawie podsumowywana jest realizacja zadań z ubiegłego roku i określa się priorytety resortu i wojska na następne miesiące. W spotkaniu biorą udział członkowie kierownictwa resortu, najważniejsi dowódcy i dyrektorzy komórek organizacyjnych MON.

W ubiegłym tygodniu prezydent i szef MON byli z wizytą w SGWP. Po tym spotkaniu szef BBN Paweł Soloch powiedział, że jest wola, by proces zmian w systemie kierowania i dowodzenia wojskiem rozłożyć na etapy, by uniknąć ryzyka ewentualnego zakłócenia funkcjonowania sił zbrojnych. Nad konkretnymi propozycjami zmian pracuje wspólny zespół złożony z przedstawicieli MON i BBN, a także SGWP.

Reklama

Komentarze (3)

 1. nikt ważny

  Ktoś może powiedzieć Prezydentowi że flagę nosi się na ramieniu kurtki a nie na piersi? Na piersi to może sobie nazwisko przyczepić a z drugiej strony stopień (tu byłby problem bo nie ma stopnia \"prezydent\" a wojskowy pewnie nie jest najwyższy).

  1. -CB-

   Skoro to nie jest mundur, to może i na piersi.

  2. nikt ważny

   Ale to kurtka z sortu mundurowego i flaga trzyma rozmiary ustawowe. Prezydent oczywiście jako Prezydent munduru nie ma a i w wojsku nie był z tego co wiadomo ale jako prawnik chyba zna przepisy co i gdzie można sobie przyczepić.

 2. czyt

  No wlasnie kolejna narada ale czy ona przyniesie jakies konkretne decyzje???Watpie skoro nadal podejmuje sie decyzje odnosnie reanimacji post sowieckiego uzbrojenia ,ktore stanowi baze potencjalu obronnego RP.Na dzien dzisiejszy nie posiadamy sprawnego,efektywnego systemu obrony pplot,antyrakietowego ( stolica naszego kraju de facto jest bezbronna), jednostki specjalne maja wynajmowac samoloty transportowe na wolnym rynku aby utrzymac szkolenie spadochronowe na wlasciwym poziomie bo nasze tzw psudo VIP-y z maszyna CASA -295 zrobily sobie \'latajace taksowki\',ponadto okrety floty jak korwety bedace w linii ponad 40 lat a nasz przemysl co robi....??? Brak modernizacji czolgow T-72 i Twardy ...???? Przeciez winnych personalnie mamy nadal w zasiegu reki a dlaczego nie ma zadnych postepowan karnych -formlanych wobec tych osob...???? Kto sie tego boi i dlaczego...???

  1. Marek1

   czyt - adresat tych pytań urzęduje w W-wie na ul. Nowogrodzkiej i stamtąd steruje zdalnie swoimi \"orłami\" z RM i Pałacu. A po zatem przecież następca AM obiecał kontynuację polityki poprzednika, wiec CZEGO się po MB spodziewałeś ??

  2. MadMax

   Modernizacja postsowieckiego uzbrojenia jest najszybszą metodą modernizacji. Zapytaj orłów z IU kiedy będzie Borsuk, albo Żuk, albo Karabela albo Pustelnik lub nowy granatnik ppanc. Jak zrozumiesz kiedy, to sam postawisz na modernizację tego co już jest w WP. Winni uzasadniają niedoróbki bzdurami, a poziom polityczny łapie to jak pelikany, bo pod bzdurą jest podpisany płk czy gen. A że w treści zalatuje sierotą Marysią to zupełnie inna bajka.

 3. sortaret

  extra - kazdego roku ta sama błazenada i bełkot z ktorego nic nie wynika i nie wyciaga sie wlasciwych wnioskow - np masowe odejscia doswiadczonych pilotow smiglowcowych do cywila z powodu coraz bardziej zenujacych pensji! zapomnialem - jest jednak lepiej - mamy nowe zastepy generalow i admiralow i problem nr 1 naszej armii to jak najszybciej zrobic kobiete generałem! tylko tak wzrosnie wartosc bojowa i potencjal naszych \"sił zbrojnych\" !!!!!!!!

Reklama