Reklama

Siły zbrojne

USA: 3 mld dolarów na precyzyjne bomby

Myśliwiec F-16 z podczepioną bombą GBU-31 JDAM. Fot. Tech. Sgt. Scott Reed/US Air Force
Myśliwiec F-16 z podczepioną bombą GBU-31 JDAM. Fot. Tech. Sgt. Scott Reed/US Air Force

Pentagon poinformował o przydzieleniu firmie Boeing Defense Space and Security kontraktu o maksymalnej wartości ponad 3 mld USD, będącego modyfikacją wcześniej zawartej umowy dotyczącej dostarczenia zestawów ogonowych dla precyzyjnych bomb JDAM.

Pentagon poinformował o podpisaniu kontraktu z firmą Boeing Defense Space and Security, na mocy której producent zobowiązał się, w zamian za płatność nieprzekraczającą 3 205 563 047 USD, dostarczyć nieokreśloną ilość zestawów ogonowych dla bomb precyzyjnych JDAM. Podpisana umowa to modyfikacja wcześniej zawartego kontraktu.

Zgodnie z warunkami umowy firma dostarczy nakładki ogonowe wykorzystywane do przekształcenia bomb tradycyjnych w bomby precyzyjne JDAM, naprowadzające się na cel za pośrednictwem systemu GPS. Produkcja zestawów będzie miała miejsce w fabryce koncernu w St. Louis, zakończenie dostaw przewidziano na 29 września 2020 r.

Reklama

Komentarze (1)

 1. Sarmat

  Oj będzie więcej wesel, szkół, szpitali, elektrowni i przychodni przez pomyłkę zbombardowanych...

  1. Mongoł

   Dokładnie tak Rosjanie zrobią ale niekoniecznie przez pomyłkę.

  2. olo

   Rosjanie mordują i mówią że walczą z Daesh mimo że tych nie bombardują. USA jak tylko trafi przez przypadek w szkołę larmo na cały świat a ci się kajają zamiast wzorem Rosjan mówić że to nie oni tylko KOSMCI.

  3. fx

   Rosjanie w Słowiańsku i Mariupolu pokazali jak katiuszami walić w osiedla. W Syrii nie mają żadnych obiekcji i na rozkaz Putina walą w cywilne cele tak aby wygnać na Europę jak najwięcej uchodźców.

Reklama