Reklama

Siły zbrojne

US Navy unowocześnia drony TigerShark

Dron TigerShark otrzyma nowe systemy obserwacji technicznej – fot. nosint.blogspot.com
Dron TigerShark otrzyma nowe systemy obserwacji technicznej – fot. nosint.blogspot.com

Amerykańska marynarka podpisała umowę z firmą Navmar Applied Sciences Corp. z Warminster w Pensylwanii na modernizację bezzałogowych samolotów TigerShark za 44,7 miliona dolarów.

Zmiany mają objąć sam płatowiec oraz wymianę systemów optoelektronicznych. W ten sposób Amerykanie potwierdzili, że nie zamierzają się opierać jedynie na dużych dronach takich jak Predator i Reaper ale również na średnich bezzałogowcach, które są wykorzystywane lokalnie i bez rozbudowanej infrastruktury lotniskowej.

Produkowany przez Navmar dron Tiger Shark ma rozpiętość skrzydeł 5,3 m, waży 117,9 kg, może przenosić ładunek o wadze około 22 kg i wykonywać loty rozpoznawcze przez ponad 8 godzin w promieniu około 50 Mm.

Zmiany jeżeli chodzi o wyposażenie są związane z zamontowaniem nowej głowicy optoelektronicznej wyposażonej w kamerą termowizyjną, dającą możliwość działania również w nocy. Dodatkowo wszystko ma być zintegrowane z tzw. radarem laserowym (LIDAR), na którego opracowanie firma Navmar otrzymała kontrakt w 2011 r. Dzięki LIDAR-owi jest możliwość tworzenia obrazu 3D obserwowanej powierzchni ziemi.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.