Reklama

Siły zbrojne

Ukraiński samolot zestrzelony. Kijów wskazuje na Rosję

Fot. mil.gov.ua
Fot. mil.gov.ua

Ukraiński samolot Su-25 został zestrzelony nad Donbasem. Jak informuje ministerstwo obrony Ukrainy, maszyna została prawdopodobnie strącona przez rosyjskie lotnictwo. Pocisk rakietowy nadleciał z terytorium Rosji. 

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, w środę 16 lipca, około godziny 19:00 w rejonie miasta Amwrosijiwka (Obwód Doniecki) zestrzelono samolot szturmowy Su-25M1 sił powietrznych Ukrainy. Maszyna została prawdopodobnie trafiona pociskiem rakietowym który nadleciał z odległego o kilkanaście kilometrów terytorium Federacji Rosyjskiej. Samolot został zniszczony. Pilot katapultował się i został bezpiecznie ewakuowany przez siły ukraińskie.

Zgodnie z danymi ministerstwa obrony Ukrainy Su-25 został prawdopodobnie zestrzelony przez rakietę odpaloną przez rosyjski samolot patrolujący granice rosyjsko-ukraińską. Rosyjskie lotnictwo w ostatnim czasie zwiększyło ilość patroli operujących w rejonie przygranicznym obwodu rostowskiego. Jest to kolejny w ostatnich dniach incydent, związany z zestrzeleniem w niejasnych okolicznościach ukraińskiego samolotu operującego nad obwodem donieckim. 

Reklama

Komentarze (10)

 1. ito

  No to innego wydźwięku nabiera twierdzenie separatystów, że Boeinga zestrzelił ukraiński samolot, który następnie zestrzelili oni.

  1. ja

   A Striełkow już usuwa info z profilu i wymysla bajkę, że ciała były nie świeże i samolot pilotowali zombi

 2. Mirosław Znamirowski

  Ciekawe. Kiedy wypłynęła sprawa ataku niezidentyfikowanego samolotu na miejscowość na terytorium Rosji, to władze Ukrainy twierdziły, że ich samolot nie mógł tego zrobić bo ich wszystkie maszyny są uziemione po zestrzeleniu ukraińskiego An-26. A teraz kolejny ukraiński Su-25 został strącony. Czyli wychodzi na to, że z tym "uziemieniem" ukraińskiego lotnictwa to nie do końca prawda.

  1. zenon tobera

   Jednego dnia były uziemione a następnego już nie. Czego nie rozumiesz? Mają zwoływać brifingi prasowe przed każdym startem samolotu? Wierzysz w to, że Ukraina będąca militarnym karłem wobec Rosji atakuje, prowokuje, ostrzeliwuje rosyjskie terytorium. Ledwo radzą sobie z separatystami a mieliby prowokować wkroczenie regularnego wojska Federacji Rosyjskiej dokonując agresji na jej terytoruim. Ty masz mózg? Ile masz lat Morosławie a może Mirciu?

 3. Moc

  Najpierw "zielone ludziki", potem "zielone czołgi" teraz "zielone samolociki" a za chwilę "zielone siły pokojowe" !!! Przecież to jest komedia. Jak można jeszcze wątpić w prawdziwe intencje Rosji?

  1. Mick

   Kiedy zaczęły się problemy na wschodzie Ukrainy, wszyscy krzyczeli, żeby wojsko szybko rozwaliło separatystów, jak Ukraińcy obrywali, to śmiano się, że nie potrafią się bić. Teraz prawie zdusili rebelię, postępując powoli, ale merytorycznie i do tego minimalizując straty wśród cywili, które byłyby bardzo na rękę Putinowi. Może najwyższa pora przyjąć do wiadomości, że tam styl konfliktów jest inny i że władze w Kijowie wiedzą co robią. Jedno tylko czego nie ma, a powinno być, to rotacja wojsk Ukraińskich, gdyby była większa to byłoby wyższe morale a przy okazji więcej żołnierzy byłoby ostrzelanych. W każdy razie armia Ukrainy się uczy i rozwija i z każdym dniem interwencja Rosji będzie coraz trudniejsza.

  2. Greg

   A kto wątpi?

 4. rebeliant80

  Tyle, że dowodów jakby brak

 5. taki jeden

  Czy Ukraina nie ma kontroli radarowej tego obszaru? Powinni chyba wykryć rakietę, skąd i kto..Normalnie to jawna agresja

  1. wróg

   A Polska ma kontrolę radarową granicy z Ukrainą? Tak realnie? Od Warszawy na wschód o statkach powietrznych wiadomo jak się zameldują albo celowo się ich szuka akurat rozstawionymi mobilnymi stacjami.

 6. Elf

  dzisiaj malaysia airlines boeing 777 zestrzelony! masakra... gorzej nie mogło trafić... malezja niedawno straciła już jednego co za pech

 7. artm

  kontrola radarowa ze strony ukrainskiej na pewno jest, problem istnieje jedynie z przekazem tego typu informacji, po drodze sa bardzo rozmiekczane. Duza role w rosyjskiej taktyce (jak nie podstawowa)w obecnym konflikcie odgrywaja dzialania PSYOPS

 8. uruk

  Upadek ONZ, OBWE oraz UE w obliczu jawnej agresji ROSJI-PUTINA na PRO-EUROPEJSKĄ UKRAINĘ sankcje to śmiech na sali!Historia uczy że jeżeli szaleńca się od razu nie powstrzyma zawsze dochodzi do TRAGEDI -2WOJNASWIATOWA - JUGOSŁAWIA-MILOSZEWICZ-SREBRNICA .Nonkonformistyczna polityka partykularnych INTERESÓW bogatych państw to bagno!W tym samym czasie Francuzi szkolą Rosyjskich marynarzy do obsługi okrętów desantowych MISTRAL -HAŃBA dla FRANCJI!. Przecież zdemoralizowany KGB-ista PUTIN bez mrugnięcia okiem użyje je dla realizacji swoich chorych imperialnych ambicji

 9. airman

  Nie podają tylko czy był to Mig-29 czy Su-27.

  1. Moc

   A jakie to ma znaczenie? Strzelają i koniec. Rosja prowadzi działania wojenne bez jawnego wypowiedzenia wojny Ukrainie. Zresztą nawet gdyby ją wypowiedziała to nic by to nie zmieniło. Widać, że reszta świata (może za wyjątkiem Polski i USA) ma Ukrainę głęboko w poważaniu. Smutne... :(

 10. wurth

  I co dalej ? .... strzelają i nikt nic im nie mówi ? Jak powiedzą "wojna !" to co sie stanie ? NIC, wszyscy wzruszą ramionami i pójdą każdy w swoją strone :( Europa wypisz wymaluj nic sie nie zmieniła od poprzedniej W.

Reklama