Reklama

Siły zbrojne

Ukraińska armia odbiła z rąk separatystów ratusz w Mariupolu

Fot. mil.gov.ua
Fot. mil.gov.ua

Siły lojalne wobec rządu w Kijowie przejęły kontrolę nad ratuszem w Mariupolu na wschodzie kraju, okupowanym wcześniej przez prorosyjskich bojowników.

Jak informuje BBC, tzw. separatyści opuścili budynek rady miejskiej w Mariupolu, po czym wkroczyły do niego jednostki ukraińskich sił rządowych. Według doniesień agencyjnych, w mieście przywrócono ruch uliczny. Ponadto, demontowane są barykady, wzniesione wcześniej przez prorosyjskich bojowników.

W okolicach Słowiańska trwają tymczasem walki pomiędzy tzw. separatystami a siłami lojalnymi wobec rządu w Kijowie. Prorosyjscy bojownicy najwyraźniej usiłują przerwać blokady dróg, prowadzących do miasta. Siły ukraińskie biorące udział w operacji antyterrorystycznej starają się natomiast utrzymywać Słowiańsk w ścisłej izolacji.

W Ługańsku na wschodzie kraju tzw. separatyści zapowiadają natomiast przeprowadzenie szturmu na siedzibę MSW podczas planowanej demonstracji w mieście. Próba przejęcia kontroli nad budynkiem ma mieć miejsce, jeżeli szef lokalnej delegatury ministerstwa spraw wewnętrznych Ukrainy nie złoży deklaracji lojalności wobec „narodu ługańskiego”.

(JP)

Reklama

Komentarze (1)

  1. Mikser

    ...wobec „narodu ługańskiego”. Przypomina mi to trochę nasz "naród śląski" i separatystów z RAŚ którzy już kiedyś prosili Putina o pomoc. Jak by Putin planował nas odwiedzić to pewnie RAŚ zorganizuje szybko takie bojówki jak teraz działają na Ukrainie.

    1. Dominiques

      ,,...i separatystów z RAŚ którzy już kiedyś prosili Putina o pomoc....'' Ciekawe kiedy???? Mikser,idź się ,,zmiksuj'' i nie pisz bzdur.

Reklama