Reklama

Siły zbrojne

Ukraińcy uruchamiają system obrony powietrznej

Ukraina sukcesywnie modernizuje swój system obrony powietrznej przygotowując się na ewentualny atak Rosji – fot. www.mil.gov.ua
Ukraina sukcesywnie modernizuje swój system obrony powietrznej przygotowując się na ewentualny atak Rosji – fot. www.mil.gov.ua

Na Ukrainie certyfikowano kolejny rakietowy system przeciwlotniczy S-300PS sukcesywnie przygotowując się do ewentualnej agresji ze strony Rosji.

Przedstawiciele zakładów Ukroboronservice i koncernu Ukroboronprom oraz dowództwa ukraińskich sil powietrznych podpisali certyfikat rakietowego zestawu przeciwlotniczego S-300PS, który po naprawie może być teraz wykorzystywany przez następne 5 lat. Jednocześnie kontynuowane są prace nad kolejnym zestawem S-300PS, które mają zostać zakończone pod koniec czerwca br. „przedłużając mu życie operacyjne” o następne 7 lat.

Ale na tym Ukraińcy nie zamierzają poprzestać. Jeszcze w lipcu br. mają się zakończyć prace remontowe nad zestawem Buk-M1. Co więcej następna bateria ma zostać już nie tylko wyremontowana, ale również zmodernizowana otrzymując nowy, wydajniejszy radar opracowany w ukraińskim kompleksie badawczo – produkcyjnym „Iskra”.

Przedstawiciele przemysłu deklarują, że jeżeli uda się utrzymać ciągłość finansowania prac to są w stanie w krótkim czasie znacząco podnieść możliwości systemu obrony powietrznej Ukrainy. Wszystko wskazuje na to, że biorąc pod uwagę zagrożenie ze strony Rosji pieniądze na te prace się jednak znajdą, a w tym przypadku czas działa wyraźnie a korzyść Kijowa.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.