Reklama

Siły zbrojne

Ukraińcy reagują na nagranie rozstrzelania ukraińskiego żołnierza

Fot. Nikita Titow

Po opublikowaniu nagrania, na którym widać jak rosyjski żolnierz strzela do nieuzbrojonego ukraińskiego wojskowego, miliony Ukraińców spontanicznie odpowiadają poległemu ukraińskiemu bohaterowi na jego powiedzenie „Chwała Ukrainie" słowami „Bohaterom Chwała".

Wojna na Ukrainie - raport specjalny

7-letnia Eugenia powiedziała w poniedziałek w rozmowie z PAP: "po obejrzeniu tego strasznego nagrania publikując na swoim profilu na Facebooku te dwa słowa chciałam, by zabity przez rosyjskich najeźdźców ukraiński żołnierz z zaświatów usłyszał, że ktoś mu odpowiedział".

Dodała, że po kilku minutach zobaczyła, iż nie jest osamotniona i zobaczyła już setki podobnych wpisów. „Wzruszyłam się. Najbardziej rozczula mnie to, że nie potrzebujemy opatrywać w komentarze swoich wpisów, bo każdy wie o co chodzi i wiele osób czuje, że musi odpowiedzieć poległemu Bohaterowi" – powiedziała Eugenia.

Ukraiński artysta Nikita Titow odreagował nagranie obrazem, na którym widnieją te dwa słowa – „Bohaterom Chwała" a w miejscu litery „O" można zobaczyć sylwetkę zabitego przez rosyjskich żołnierzy Ukraińca. Obraz ten szybko stał się popularny wśród ukraińskich użytkowników Facebooka, Twittera i Instagramu.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński również umieścił na swoim Twitterze post bez dodatkowych komentarzy: „Bohaterowi Chwała! Bohaterom Chwała! Chwała Ukrainie! Znajdziemy zabójców".

Źródło:
PAP

Komentarze (4)

 1. papa lebel

  Kiedyś Napoleon powiedział, że bardziej obawia się dwóch redakcji gazet niż tysiąca bagnetów, Nadal aktualne.

  1. piotr34

   Jak widac Putin Napoleonem nie jest,

 2. Chinol

  Jest taka ksiazka fantastyczna o wojnie Polsko Rosyjskiej w przszlosci. Po ataku , w jakims dole pod Bialmstokiem spotkaja sie Rosyjski Czogista i Polski zonierz. Najpierw razem pala papiersa. Odpoczwaja. Potem od slowa do slowa "Ty sabaka " itp Rosjanin nie wtrzmuje zabija Polaka. Akcja dzieje sie w przyszlosci (ma na helmie kamerke) i zdazenie obiega swiat. Rusza proaganda - Papiez przyjmuje rodzine zolnierza (mimo ze potem sie okazuje ze rodzna jest nie wierzaca) Ksiazka sie konczy przegrana Rosji , ale najpierw genialnym wykzrsaniem "bohatarea" z dolu gddy sie pokucili o papiersy.

 3. Szwejk85/87

  Ja mam nadzieję że będzie chorował bardzo długo i będzie go bardzo bolało i będzie bezradnie patrzył jak Ukraina będzie obchodziła kolejnà rocznicę zakończenia zwycięskiej wojny o Krym i Donbas SŁAWA BOCHATEROWI !!!

 4. Ma_XX

  mam nadzieję, że kiedyś tak zbrodniarz wojenny putin stanie przed sądem i plutonem egzekucyjnym

  1. Chyżwar

   Nic z tych rzeczy. Choć prawdopodobne jest, że może "zaboleć gripoj" albo trafi mu się jakiś "wypadek".