Reklama

Siły zbrojne

Ukraina: Dron zestrzelony w obszarze operacji antyterrorystycznej. Systemy Grad ostrzeliwują siły rządowe

Fot. mil.gov.ua.
Fot. mil.gov.ua.

Siły zbrojne Ukrainy zestrzeliły „kolejny” bezzałogowy środek latający w strefie prowadzonej operacji antyterrorystycznej. Według ukraińskiego ministerstwa obrony był to system z Federacji Rosyjskiej.

Bezzałogowiec, zestrzelony w rejonie miejscowości Amrosijiwka miał być wykorzystywany do koordynowania działań skierowanych przeciwko jednostkom sił zbrojnych Ukrainy. Wcześniej, 28 maja w obszarze prowadzenia operacji antyterrorystycznej zestrzelono bezpilotowy aparat latający Orłan-10, produkowany w Rosji, w zakładach w Sankt Petersburgu. Systemy tego typu są zdolne do przekazywania danych na odległość do 120 km.

Serwis Inforesist donosi tymczasem, że granicę rosyjsko – ukraińską miało przekroczyć do 14 artyleryjskich wyrzutni rakietowych Grad, które później prowadziły ostrzał pozycji sił ukraińskich. Co więcej, w rejonie granicy państwowej rozmieszczane są kolejne jednostki rosyjskiej armii. Ukraiński ekspert wojskowy Dmitry Tymczuk określił przy tym sytuację w rejonach przygranicznych jako „bardzo trudną”. Warto pamiętać, że już wcześniej określano ostrzał artyleryjski jako jedną z najbardziej skutecznych form działań tzw. separatystów przeciwko siłom rządowym.

Reklama

Komentarze (2)

 1. sdfdsfd

  Sami widzicie , oni nic sobie z tej tragedii nie robią, dalej szczelająa gradami itp które na pewno kupili w sklepie może w Tesco.

  1. M

   Kup w Tesco słownik ortograficzny!

  2. frt

   UE też ma Ukrainę w głębokim poważaniu.

 2. qqqq

  Na całej granicy Rosyjsko-Ukraińskiej (nie tylko w rejonie Doniecka i Ługańska) mają miejsce prowokacje i zwiększa się ilość rosyjskiego wojska.

Reklama